WALENTYNKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.

Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.

A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

W miniony piątek w naszym przedszkolu odbyły się „Walentynki”. Święto te znane jest każdemu jako święto zakochanych. My jednak ukazaliśmy naszym przedszkolakom, że to także czas przyjaźni, poszanowania i miłości do bliskich nam osób. Ten szczególny dzień dla dzieci z przedszkola stał się świetną okazją do wspólnej zabawy oraz pokazania jak dobrze i wesoło jest nam razem. Nie zabrakło zabaw, konkursów, tańców, a także wręczania kartek walentynkowych, które zapełniły całą naszą skrzynkę pocztową. Wspólnie spędzony czas w walentynkowym nastroju sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka czy czerwone pluszaki. Tym, co naprawdę się liczy, jest życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi. To był miło spędzony dzień,  żadne dziecko nie opuściło przedszkola z pustymi rękami.

Posted in Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *