„Motylki” w bibliotece

Dzieciaki z grupy „Motylki” 16 maja gościły w Bibliotece Publicznej Miejskiej, Oddziale dla Dzieci. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci ze swoja pracą. Wyjaśniła, czym jest biblioteka i co się w niej znajduje. Wyjaśniła różnicę między biblioteką a księgarnią, rozbudzając tym samym ciekawość tym miejscem i jego bogatą zawartością. Dzieci mogły obejrzeć półki z książkami, a także dowiedziały się wielu ciekawostek o bibliotece.

Kilkoro przedszkolaków odwiedziło już wcześniej bibliotekę ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Na koniec wizyty dzieci podziękowały pani bibliotekarce za interesujące spotkanie. Przedszkolaki wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę. Przede wszystkim jednak złożyły obietnicę, że wrócą do biblioteki, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.