Przedszkolaki w teatrze

9 maja „Motylki” i „Muchomorki” wyjechały do łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora, by obejrzeć sztukę pt. „Rosnę”.
Teatr dla najmłodszych jest prawdziwym wyzwaniem. Z taką formą kultury nie obcuje się na co dzień. Nasze przedszkolaki były jednak szczerze zafascynowane zarówno miejscem, jak i samym przedstawieniem. Scenografia, muzyka i humor towarzyszący spektaklowi stworzyły niezwykłą atmosferę. Aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role, co zachwyciło i wzruszyło dzieci, które chętnie brały udział we wspólnej zabawie. Dzieci poznały kulisy teatru, pracownie lalek teatralnych, ich sposób wykonania i poruszania. Celem wizyty w teatrze było rozbudzenie zmysłów przedszkolaków oraz rozwijanie żywego i bezpośredniego kontaktu ze sztuką. Również wspólna podróż autokarem wzbudziła wiele emocji, wróciliśmy do przedszkola zdrowi i radośni.