„Muchomorki” i „Biedronki” w bibliotece

30 marca dzieci z grup „Muchomorki” i „Biedronki” odwiedziły Bibliotekę Miejską z Oddziałem dla Dzieci w Grajewie. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Na zakończenie każde dziecko otrzymało zakładkę do książki, a każda grupa książkę. Przedszkolaki podziękowały własnoręcznie zrobionym koszykiem z kwiatami i uśmiechnięte wróciły do przedszkola.