Zapusty

Zapusty to piękna polska tradycja, którą pielęgnujemy i my. Dlatego we wtorek, 16 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal ostatkowy. Od samego rana atmosfera była wyjątkowa. Kolorowe stroje idealnie pasowały do uśmiechniętych twarzy najmłodszych. Ludowo — cygańskie melodie oraz kreatywne zabawy zorganizowane przez nauczycieli z każdej grupy wprowadziły wszystkich w wesoły nastrój. Taka biesiada pozostanie na długo w naszej pamięci. Poznawanie i kultywowanie tradycji to ważny element wychowawczy. To była także idealna okazja do świetnej zabawy.

Spacer dla Nikosia

Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie dziękuje Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Grajewie za nominację do #GaszynChallenge pt:” Spacer dla Nikosia”. Nominujemy:* Szkoła Podstawowa nr 1 w Grajewie; * Przedszkole Miejskie nr 2 w Grajewie.Zasady są proste:-pracownik danej instytucji przechodzi się po urzędzie, placówce, zakładzie pracy i robi zbiórkę pieniężną dla Nikosia-prezydent, burmistrz, wójt, prezes, dyrektor, kierownik danego zakładu pracy ogłasza kwotę jaka została uzbierana, wpłaca na konto główne https://www.siepomaga.pl/zycie-nikosia a następnie nominuje kolejne instytucje do wykonania zadania (liczba nominowanych jest nieograniczona)-po wykonaniu zadania należy w dowolny sposób udokumentować zbiórkę (film lub zdjęcie) -czas na wykonanie zadania: 3 dni robocze. Dla nas to tylko spacer po zakładzie pracy, dla Nikosia kolejne kroczki ratujące mu życie Wykonaj zadanie i wklej powyższy tekst Niech apel idzie w Polskę, w Europę, w świat. Do akcji włączyła się cała społeczność przedszkolna, dzięki czemu Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie przekazało kwotę 1225 zł na konto Nikosia.

WALENTYNKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.

Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.

A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

W miniony piątek w naszym przedszkolu odbyły się „Walentynki”. Święto te znane jest każdemu jako święto zakochanych. My jednak ukazaliśmy naszym przedszkolakom, że to także czas przyjaźni, poszanowania i miłości do bliskich nam osób. Ten szczególny dzień dla dzieci z przedszkola stał się świetną okazją do wspólnej zabawy oraz pokazania jak dobrze i wesoło jest nam razem. Nie zabrakło zabaw, konkursów, tańców, a także wręczania kartek walentynkowych, które zapełniły całą naszą skrzynkę pocztową. Wspólnie spędzony czas w walentynkowym nastroju sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka czy czerwone pluszaki. Tym, co naprawdę się liczy, jest życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi. To był miło spędzony dzień,  żadne dziecko nie opuściło przedszkola z pustymi rękami.

Projekt „Uczymy się bawiąc – rozwijanie kompetencji kluczowych w Przedszkolach Miejskich w Grajewie” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej III. Kompetencje i kwalifikacje, Działania 3.1 Kształcenie i edukacja, Poddziałania 3.1.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.

„Uczymy się bawiąc – rozwijanie kompetencji kluczowych w Przedszkolach Miejskich w Grajewie” – pod taką nazwą realizowany jest projekt w naszym przedszkolu. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych u przedszkolaków oraz podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli. Zadania w projekcie obejmują realizację dodatkowych zajęć – kółka matematycznego z elementami kodowania i robotyki.

Podczas prowadzenia dodatkowych zajęć dzieci utrwaliły znajomość czterech podstawowych figur geometrycznych – koło , trójkąt, kwadrat, prostokąt, podstawowych kolorów – czerwony, żółty, niebieski, biały, zielony oraz cyfr  od 0 do 10. Przy użyciu robotów Ozobot, tablic multimedialnych, ściany interaktywnej  oraz mat do kodowania rozwijały miękkie kompetencje (umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów),  kształtowały postawy prozdrowotne, zwracały dużą uwagę na bezpieczne poruszanie się po drogach, rozwijały kreatywność, oraz  myślenie przyczynowo-skutkowe. Kształtowały umiejętność kodowania informacji przy pomocy sekwencji barw. Rozwijały sprawności manualne, doskonaliły percepcję słuchową, rozwijały umiejętność uważnego słuchania, rozbudzały wyobraźnię oraz inwencję twórczą poprzez zabawy konstrukcyjne, doskonaliły liczenie i orientację przestrzenną.  Ćwiczyły również współdziałanie w zespołach i koncentrację uwagi. Doskonaliły umiejętności określania kierunków, rozwijały zainteresowania czytelnicze, wrażliwości słuchową i sprawność ruchową. Określały  położenie przedmiotów w przestrzeni (na, pod, w, obok, góra, dół), ustalały równoliczności zbiorów poprzez samodzielne doświadczenia.

Uczenie się powinno być czynnością przyjemną dla dziecka, dlatego nauka przez zabawę to idealny sposób przekazywania wiedzy najmłodszym. Zabawa rozwija dziecko w wielu sferach: emocjonalnej, umysłowej, fizycznej i społecznej. W drugim półroczu zaproponujemy dzieciom szereg rozwiązań, które zaangażują je w edukacyjną zabawę dostosowaną do ich aktualnych potrzeb. Nierzadko takie zaangażowanie zmienia się w prawdziwą pasję 🙂

OGŁOSZENIE

SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE DZIECKA !

Od dnia 08 lutego 2021 r. będą wydawane deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2021/2022 przez Państwa dziecko w tym samym przedszkolu.

Prosimy o złożenie deklaracji we właściwym terminie do dnia 14 lutego 2021 r.

Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowej placówce od dnia 01 września 2021 r.

KULIG !

Pędzi, pędzi kulig po placu przedszkolnym, na saneczkach dzieci, z uśmiechem wesołym… Nadeszła długo wyczekiwana zima, a wraz z nią upragniony przez wszystkie przedszkolaki śnieg – to idealny czas na KULIG. Dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Ś. bramę naszego przedszkola przekroczył koń, który zwie się Viomet . Była to niezwykła niespodzianka dla wszystkich dzieci. Każda grupa miała okazję nakarmić konia, zrobić pamiątkowe zdjęcie, porzucać się śniegiem, a co najważniejsze wziąć udział w kuligu. Wszyscy świetnie się bawili, za co serdecznie dziękują Panu Wojciechowi i Piotrusiowi , który jest absolwentem naszego przedszkola.

Bal Karnawałowy

„Niech żyje bal…” – te słowa idealnie opisują piątkowy Bal Karnawałowy, który odbył się w naszym przedszkolu. To niezwykłe wydarzenie, dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych przeżyć i radości. Przedszkolaki tego dnia były przebrane za różne postacie z bajek i nie tylko. Można było spotkać: kotki, Batmanów, wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, postacie Lego i wiele innych. Tuż po śniadaniu rozpoczęły się tańce w rytm skocznej muzyki, a także zabawne karnawałowe konkurencje: przejście pod liną, taniec z balonami czy na gazetach i wiele innych. Słodki poczęstunek i piękne kolorowe sale to tylko dodatek. Najważniejszy był radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech. Ten bal z całą pewnością pozostanie w pamięci dzieci na bardzo długi czas, a wspomnienia ogrzeją serca najmłodszych nawet w najzimniejszy dzień roku.