WYCIECZKA

Wycieczka do „Zaścianka” w Barszczach

18 czerwca sześciolatki z naszego przedszkola wyjechały do „Zaścianka”, by wesoło i radośnie spędzić czas. Był to ostatni przedszkolny wyjazd sześciolatków. W Barszczach czekało na dzieciaki mnóstwo atrakcji. Zabawa na dmuchanym placu zabaw przyniosła wiele śmiechu. Po wielu godzinach niesamowitego szaleństwa przedszkolaki zjadły smaczny posiłek, a potem szczęśliwie wróciły do domu.

Na zawsze zapamiętamy czas spędzony w przedszkolu, wiele wyjazdów, zabaw i frajdy.

TEATR

„Opowieści starego kredensu”

18 czerwca w naszym przedszkolu wystąpił teatr „Pod orzełkiem” z Białegostoku w przedstawieniu „Opowieści starego kredensu”. Profesor Hilary Szczebrzeszyński, wspólnie z asystentką Anią, opowiedzieli dla najmłodszych widzów bajkę o Grzecznym Rycerzu, który dzięki swojej dobroci pokonał strasznego smoka. Aktorami w bajce były lalki stworzone z przedmiotów kuchennych (łyżki drewniane, foremki do babeczek, druciaki do mycia, itp.), co było ogromnym zaskoczeniem dla widowni. Po zakończonej bajce przedszkolaki złożyły rycerskie ślubowanie, dzięki czemu powiększył się Zakon Rycerzy Grzeczności. Aktorzy zaprezentowali także legendę o Złotej Kaczce. Ożywa w niej zwykła kromka chleba i nuci pieśni, a kuchenny ręcznik zamienia się w kukiełkę – biednego Jasia marzącego o bogactwie. Morałem legendy jest fakt, iż złote serce może być nawet biedne, ale nigdy zastąpione.

Ile zjadamy cukru?

Wiele cukru może trafić do naszego organizmu w rożnej formie. Fitness Club Ernesto postanowił to sprawdzić i na tablicy umieścił różne produkty, które często na pierwszy rzut oka nie wyglądają na wypełnione cukrem i podzielił się z nami swoją wiedzą.

ZOBACZCIE SAMI !!!

Wizyta policji w przedszkolu

„Policjant”
Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.
Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.

                                                                                 Cz. Janczarski

17 czerwca  do naszego przedszkola zaprosiliśmy funkcjonariusze policji, którzy przedstawili dzieciom swoją pracę, opowiadali, czym zajmują się na co dzień, pokazywali swoje wyposażenie: kajdanki, lizak, odznakę. Mówili również o bezpieczeństwie dzieci w domu, stosowaniu ograniczonego zaufania w kontaktach z obcą osobą, przypominali numery alarmowe do służb ratunkowych. Serdecznie dziękujemy, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

„Muchomorki” żegnają przedszkole

Chociaż jasno słońce świeci trochę smutne są dziś dzieci.
Czas uścisnąć sobie ręce i pożegnać najgoręcej.
Wśród kolegów w nowej szkole wspominajcie też przedszkole.
Kiedy będzie wolny czas, prosimy, odwiedzajcie nas.
Żegnajcie drodzy przyjaciele byliśmy razem parę latek.
Dziś powodzenia w szkole życzy Wam szczerze przedszkolaczek. „

W dniu 17.06 odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci, które w bieżącym roku szkolnym kończą edukację przedszkolną. Był to dzień szczególny, pełen emocji. Dzieci pięcioletnie pożegnały swoich kolegów wierszem i piosenką, a także wspólnym tańcem. Pani dyrektor wręczyła absolwentom dyplomy ukończenia przedszkola oraz książeczki z dedykacją. Nie obyło się  bez wzruszeń, „przytulasów” oraz upominków od młodszych kolegów. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Dzieciom kończącym przedszkole życzymy samych sukcesów w szkole, a wszystkim przedszkolakom wspaniałych i udanych WAKACJI!!!

„Biedronki” żegnają przedszkole

CZAS PŁYNIE JAK RZEKA  2015-2019

Cztery lata tu spędziłem, wiele się tu nauczyłem,
tu piosenki śpiewaliśmy, tu się razem bawiliśmy
Ref.: Teraz już do szkoły czas, muszę więc pożegnać Was,
ukochane panie moje, ulubione me przedszkole

Za te wszystkie miłe chwile podziękować chcemy Wam,
każdej pani po kolei moc całusów dzisiaj dam.

Ref.: Teraz już do szkoły czas, muszę więc pożegnać Was…

     14.06.2019r. w grupie „Biedronki” odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego i pożegnania starszaków odchodzących do szkoły. Dzieci piosenkami, zabawnymi skeczami i tańcami wyraziły wdzięczność pani dyrektor, swoim nauczycielkom i wszystkim pracownikom przedszkola za 4-letnią opiekę, edukację i wychowanie, co wywołało u wszystkich wiele uśmiechu jak i łez wzruszenia.

     Na zakończenie pani dyrektor pogratulowała dzieciom i wręczyła pamiątkowe dyplomy i książki.

     Rodzicom dziękujemy za bardzo dobrą współpracę i życzymy by przyszłe osiągnięcia edukacyjne ich dzieci sprawiały im wiele zadowolenia, a naszym wychowankom samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, dużo przyjaciół, radości oraz miłych i bezpiecznych wakacji.

 

 

 

WYCIECZKA DO  KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ

 STRAŻY POŻARNEJ W GRAJEWIE

Dnia 06.06.2019 r. przedszkolaki z grupy „Muchomorki ” i „Biedronki” odwiedziły Komendę Państwowej Straży Pożarnej w ramach „Dni Otwartych Strażnic”. Dzieci miały okazję zwiedzić strażnicę i obejrzeć sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Mogły również ubrać się w mundur i hełm, aby chociaż przez chwile poczuć się prawdziwym strażakiem. W sali edukacyjnej „Ognik” obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, dzięki którym dowiedziały się, kiedy należy wezwać pomoc. Filmy wyjaśniły także, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają podczas wypadków samochodowych, klęsk żywiołowych, ratowania zwierząt. Utrwaliły numery alarmowe i zadawały strażakom  pytania dotyczące ich trudnej i niebezpiecznej pracy.

      Dziękujemy pracownikom Straży Pożarnej za miłe i ciekawe spotkanie .

 

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to dzień świętowania wszystkich przedszkolaków. Dlatego 4 czerwca od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła, zachęcająca do wspólnej zabawy muzyka. Dzieci przedszkolne korzystały z atrakcyjnych dmuchanych urządzeń. Miały do dyspozycji dmuchany plac zabaw, który rozstawiono w ogrodzie przedszkolnym. Po udanej zabawie, zmęczone ale uśmiechnięte dzieci, udały się do swoich sal.

« 1 z 2 »

Strazacy w przedszkolu

998

Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Wszyscy z bliska mieli możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część dzieci, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakami 🙂

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.