WYCIECZKA

Biedronki” odwiedziły

Farmę Mazurską w Szarejkach

         29 maja grupa „Biedronek” wybrała się na Farmę Mazurską do Szarejek. Siedlisko jest pięknie położone wśród zieleni oraz łąk, w pobliżu lasu i jeziora Mącze.

         Właściciele gospodarstwa przygotowali wiele atrakcji, miedzy innymi warsztaty z pieczenia chleba, w których dzieci uczestniczyły z wielką ochotą. Robiły to po raz pierwszy, toteż ich entuzjazm był niesamowity. Pod przewodnictwem pani Magdy przesiewały mąkę, wyrabiały ciasto, formowały swoje chlebki, posypywały różnymi ziarnami, a na koniec układały w blaszkach. Były zachwycone i jednocześnie zaskoczone, że jest to tak trudne i pracochłonne zajęcie. 
         Kiedy chlebki wypiekały się w piecu, przedszkolaki miło i wesoło spędzały czas na placu zabaw. Wspólne grillowanie i pieczenie kiełbasek było chwilą odpoczynku.

         Na zakończenie pobytu wszyscy przeszli skrócony kurs dojenia kóz oraz mogły spróbować koziego mleka. Trochę zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń, ze swoimi wypiekami, wróciliśmy do przedszkola.

 

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

Pod koniec maja w naszym przedszkolu odbyły  się niezwykłe uroczystości. Wspaniałymi gośćmi byli Rodzice, dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały piękną niespodziankę, wyjątkowe artystyczne występy. Dzieci bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom  upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek.

Dzień Rodziny u „Biedronek”

„Królewna Śnieżka” – przedstawienie dla rodziców w „Biedronkach”

    21maja dzieci z grupy „Biedronki” zaprosiły Kochanych  Rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W pięknej scenerii lasu i przy odpowiedniej oprawie muzycznej dzieci wspaniale przedstawiły bajkę „Królewna Śnieżka”, odgrywając swoje role jak prawdziwi aktorzy. Rodzice z dumą i wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy nagradzając występ gromkimi brawami .Dzieci składając życzenia swoim rodzicom wręczyły przygotowane upominki (kwiaty i koszyczki z niespodzianką). Uroczystość zakończyła się wspólnym tańcem i słodkim poczęstunkiem.

Dzień wcześniej podczas próby generalnej przedstawienie obejrzały młodsze przedszkolaki podziwiając umiejętności aktorskie starszaków.

 

 

BIEG WILKA

Wspomnijmy to jeszcze raz…

Tak jak w ubiegłych latach i w tym roku nasi wychowankowie wzięli udział w XXI Międzynarodowym Ulicznym Biegu Wilka. Warto było podjąć wyzwanie, ponieważ na mecie wszystkie dzieciaki otrzymały okolicznościowe medale, a najlepsi dodatkowo upominki. II Miejsce zajęła Milena Bąk z naszego przedszkola.  Jesteśmy z niej bardzo dumni. Po tak wyczerpującym wysiłku na przedszkolaków czekały też słodycze i napoje. Ponadto tuż obok startu znajdował się plac zabaw, gdzie wszyscy mogli się odprężyć po zawodach.

KONKURS RECYTATORSKI

Konkurs recytatorski

      16 maja w Grajewskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków ”O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. Jury z pośród wielu recytatorów  wyróżniło Aleksandrę Przestrzelską i Marcina Włodkowskiego, a Maję Karwowską, Aurelię Budną i Bartosza Kodę nagrodą za udział w konkursie.

Serdecznie gratulujemy naszym recytatorom .

BAJKOWY KOROWÓD

       15 maja dzieci z  grupy „Biedronek” wyruszyła razem z innymi przedszkolakami w Bajkowy Korowód, który został zorganizowany przez Szkołę  Podstawową nr 1 w Grajewie.

Dzieci przebrane za postacie z bajek przeszły ulicami miasta w rytmie marsza granego przez orkiestrę dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie. Dotarliśmy do szkoły, gdzie obejrzeliśmy bajkę pt. ”O rybaku i złotej rybce” i występy taneczne. Braliśmy udział w zabawach, miniturniejach i konkursie na najpiękniejszy strój.      

Dziękujemy serdecznie organizatorom za wspaniałą zabawę.

„Dwie Dorotki”

14 maja w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów ze Studia Artystycznego  ARENA z Białegostoku, którzy zaprezentowali teatrzyk pt. „Dwie Dorotki”. Mali widzowie z wielką uwagą i zaciekawieniem obejrzeli inscenizację baśni.  Brali aktywny udział w spektaklu: pomagali Dorotce wyjmować gorące bochenki chleba z pieca oraz zrywać jabłka ze starej jabłoni. Spektakl poruszył temat dobra i zła. Pokazał dzieciom, że człowiek dobry, uczynny i pracowity w przeciwieństwie do leniwego i chciwego, może być szczodrze wynagrodzony. Przedstawienie teatralne było  doskonałą lekcją dobrego zachowania dla najmłodszych. Brawami dzieci podziękowały artystom za wspólną zabawę i miło spędzony czas.

DŹWIĘKI WIOSNY

10 maja dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone na koncert pt. „Dźwięki Wiosny” zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im.J.S.Bacha  w Grajewie. Uczniowie PSM zagrali  dla młodszych kolegów piękne utwory muzyczne. Impreza była urozmaicona licznymi konkursami  oraz zabawami integracyjnymi. Dzieci miały okazję poznać instrumenty muzyczne: fortepian, skrzypce, akordeon, wiolonczelę, trąbkę i gitarę oraz posłuchać ich brzmienia.  Na koniec wszystkie dzieci  otrzymały słodkie  upominki  i w radosnych nastrojach wróciły do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy.

„MOTYLKI” W FITNESS CLUBIE

10 maja  przedszkolaki z grupy „Motylki” wybrały się do Fitness Clubu Ernesto. Dzieci obejrzały wyposażenie siłowni i mogły spróbować własnych sił na niektórych urządzeniach. Po całym obiekcie oprowadzał nas tata Igora, Pan Ernest, który dokładnie tłumaczył przeznaczenie poszczególnych urządzeń. Dużo radości sprawiły dzieciom przygotowane konkurencje, a dmuchana zjeżdżalnia była wspaniałą niespodzianką. To spotkanie na pewno stanie się inspiracją do aktywnego spędzania wolnego czasu. 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Ernestowi za zaproszenie.

WYCIECZKA

W Puszczykówce

    8 maja 2019 r. grupa „Biedronek” odwiedziła Wioskę Indiańską Puszczykówkę. Indiańskim okrzykiem powitaliśmy Wodza, który z szamańską cierpliwością opowiadał o życiu, zwyczajach i kulturze Indian Ameryki Północnej. Dzieciaki zwiedziły muzeum Indian, zapoznały się z rękodziełem indiańskim, odwiedziły indiański cmentarza, rzucały ringo na rogi bizona, łowiły ryby i odwiedziły mini zoo.

Żyją tam kozy anglonubijskie, owce kameruńskie, indyki amerykańskie, kaczki, bażanty, króliki, kury i konie. Mieszkańcy Puszczykówki opiekują się także dwoma bocianami – Kajtusiem i Wojtusiem, które połamały skrzydła na drutach z prądem i niestety już nigdy nie będą mogły latać. Dużą atrakcją była przejażdżka konna, po której zrobiliśmy przerwę na ognisko, więc dzieci mogły upiec przywiezioną ze sobą kiełbaskę.

       Po posiłku poszliśmy w teren, aby strzelać z łuku do tarczy wykonanej ze słomy. Mieliśmy też okazję spróbować strzelania z prawdziwej wiatrówki do celu. Z indiańskim zacięciem pokonywaliśmy tor przeszkód. Rywalizowaliśmy na indiańskich nartach oraz braliśmy udział w zabawach zespołowych. Podsumowaniem naszej wspaniałej wyprawy była pamiątkowa pieczątka z Doliny Puszczyka.

Radośni, pełni wrażeń i emocji z obietnicą rychłego powrotu do tego malowniczego zakątka wróciliśmy do przedszkola.