WYCIECZKA „MOTYLKÓW” I „BIEDRONEK”

WYCIECZKA DO OKRĄGŁEGO

17.04.201 r. dzieci z grupy „Motylki” i „Biedronki” przygotowując się do Świąt Wielkanocnych, wzięły udział w wycieczce do Okrągłego.
Tam miały okazję do obejrzenia królików oraz ich pięknej wioski. W atmosferze przyjaźni rozgrzały się podczas zabaw integracyjnych, by następnie własnoręcznie przygotować piękne koguciki na pamiątkę. Wspólna zabawa, praca i zwiedzanie pozwoliły zarówno na wzajemne poznanie, spędzenie bardzo miło czasu, ale także przypomnienie ważnych wartości świątecznych, takich jak tradycja, przyjaźń, dobro i współpraca.
« 1 z 2 »

Wesoła Wielkanoc

Są takie święta raz w roku,
co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku
i wielka miłość rośnie w nas.
Miłość do ludzi, do przyrody,
w zielone każdy z wiosną gra,
a w naszych sercach radość trwa.

 

16 kwietnia   grupa ,,Muchomorków” z wielkim zaangażowaniem zaprezentowała przedstawienie pt. „Kolorowa Wielkanoc” dla wszystkich przedszkolaków oraz najbliższych. Podczas uroczystości dzieci przedstawiły swoje umiejętności wokalne, aktorskie i taneczne. Przedszkolaki miały okazję przypomnieć o pięknych polskich zwyczajach i obrzędach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Dzieci na scenie dały z siebie wszystko, co w połączeniu z ich talentem zaowocowało wspaniałym rezultatem. Po występie Wielkanocny Zajączek obdarował dzieci oraz wszystkich gości słodką niespodzianką.

Gromkie brawa świadczyły o tym, że występ wszystkim się bardzo podobał i wprowadził naszych gości w świąteczny nastrój.

SUKCESY PRZEDSZKOLAKÓW

 

       Dzieci z grupy „Biedronki” i „Motylki” inspirowane przez nauczycielki  wykonały prace na konkurs do Centrum Tradycji i Mleczarstwa – Muzeum Mleka.

 

       16 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie tego konkursu. Makiety wykonały 24 grupy i oddziały przedszkolne z powiatu grajewskiego. Zagroda naszych sześciolatków zdobyła uznanie komisji konkursowej zajmując II miejsce. Otrzymaliśmy dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 500zł, którą przeznaczymy na wycieczkę.

       15 kwietnia w Grajewskim Centrum Kultury odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym dla przedszkolaków pt. „GACEK” poznaje świąteczne obyczaje „Zajączek Wielkanocny”. Wpłynęło 87 prac plastycznych, miło nam poinformować, że laureatami zostali:

I miejsce Maciej Zawistowski

II miejsce Artur Kozłowski

III miejsce Władysław Ladziński

     11 kwietnia w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury odbyły się miejskie eliminacje do XXVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja”. Spośród 30 młodych artystów nasze dziewczynki Milena Bąk, Magdalena Bielska i Maja Karwowska zostały wyróżnione.

     Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy. Zachęcamy do rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

 

FABRYKA ZABAWY

Warsztaty wielkanocne „Biedronek” w Fabryce Zabawy

          W piątek 5 kwietnia w piękną, wiosenną pogodę grupa „Biedronek” wybrała się do „Fabryki Zabawy”.  Dzieci uczestniczyły w warsztatach związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi poznając tradycje i zwyczaje z nimi związane. Najpierw techniką collage (kolaż) ozdabiały ogromne jajka rywalizują w dwóch grupach dziewczynek i chłopców. Później każde dziecko samodzielnie ozdabiało styropianowe jajko na patyku techniką decoupage  oraz wykonało palmę wielkanocną ze świeżego bukszpanu, kwiatów i wstążek. Prace wymagały dużej sprawności manualnej i kreatywności dzieci, ale osiągnięte efekty i radość z nich była ogromna. Spotkanie z kurą i rozbijanie jajka ze słodką niespodzianką wywołało wiele emocji. Na koniec dzieci korzystały ze wszystkich zabawek i atrakcji sali zabaw. Radosne i uśmiechnięte z palmami i jajkami wróciły do przedszkola.

         Dziękujemy pani Izie za ciekawe warsztaty oraz wspaniałe atrakcje i emocje.

KINO SFERYCZNE

Niezwykłe kino

5 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy niezwykłe kino sferyczne. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niesamowity, panoramiczny obraz. Zaciekawione przedszkolaki weszły do środka ogromnej półkuli i z wielkim zainteresowaniem obejrzały pokazy filmów edukacyjnych.