„Witamy wiosnę ciepłą i radosną”

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY w naszym przedszkolu był niezwykle wesoły i kolorowy. Wszyscy z kwiatami zebraliśmy się na jednej sali, gdzie  dzieci z grupy „Biedronki” zaprezentowały krótkie przedstawienie pt. „Witamy wiosnę ciepłą i radosną” na powitanie tej pięknej pory roku. Żeby tradycji stało się zadość, Marzanna została wywieziona na sankach. Następnie wesołym korowodem przeszliśmy ulicami miasta, wręczając przechodniom piękne wiosenne kwiaty.

« 1 z 2 »

 

„Biedronki” w Izbie Historycznej

„Biedronki” w Grajewskiej Izbie Historycznej

19 marca we wtorek grupa „Biedronek” udała się w odwiedziny do Grajewskiej Izby Historycznej, aby zapoznać się z niedawno otwartą ekspozycją pod tytułem „Z historii pomiarów –  Coś o mierzeniu, liczeniu i ważeniu”. Przedszkolaki mogły zobaczyć i poznać przyrządy pomiarowe z zakresu różnych dziedzin, między innymi węgielnicę, maszyny liczące, miarki do mierzenia wielkości nasion, kątomierz, mikrometr, dynamometr czy też miarka sklepowa  i odważniki albo miary objętości. Najwięcej eksponatów, w tym wag, zegarów i elementów do pisania na tablicy, pochodzi z XIX i XX wieku. Przedszkolaki  również obejrzały eksponaty stałe, plansze, dokumenty, ordery, zdjęcia, itp. pamiątki 9 Puku Strzelców Konnych oraz inne eksponaty z II wojny światowej tj. mundury, czapki, ordery, pociski, broń. Dzieci chętnie obejrzały całą wystawę i były bardzo zainteresowane. To była ciekawa lekcja historii naszego miasta.

Sześciolatki w SP1

         W środę 13 marca sześciolatki z grupy „Biedronki” odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 z okazji zorganizowanych „Drzwi Otwartych”. Przedszkolaków powitała pani dyrektor. Dzieci obejrzały przedstawienie ,,Czarownice z lasu narobią hałasu”  oraz „Taniec aniołków” w wykonaniu uczniów klasy pierwszej, a następnie na dzieci z wszystkich przedszkoli czekało wiele różnych zabaw i zajęć.

         Nasze sześciolatki miały możliwość uczestniczyć w warsztatach i przeprowadzać doświadczenia w pracowniach fizycznej i biologicznej. W klasie fizycznej dzieci budowały obwody elektryczne, badały zjawisko napięcia powierzchniowego wody, obserwowały obrazy wytwarzane przez różnego rodzaju lusterka i zjawisko unoszenia się balonu pod wpływem ciepłego powietrza oraz mierzyły stoperem czas przejazdu kolejki kierowanej przez kolegę. W klasie biologicznej dzieci wzięły udział w zajęciach ,,Między nauką a zabawą” obserwując i uczestnicząc w niesamowitych doświadczeniach.

        Dziękujemy nauczycielom i uczniom „Jedynki” za interesujące przekazanie trudnej wiedzy i rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci.

Teatr w przedszkolu

„3 X KRÓLEWNA ,3 X SMOK”

W poniedziałek 11 marca odwiedzili nasze przedszkole aktorzy Teatru Pod Orzełkiem z Białegostoku. Opowiedzieli  trzy historie o królewnach. Choć wszystkie bajki zaczynały się tak samo, to w zależności od charakteru królewny, Złośnicy, Beksy lub Roztropnej dalszy ciąg był zupełnie inny. Dzieci utożsamiając się z bohaterkami bajki uczyły się, że w różnych sytuacjach życia mogą zachowywać się dobrze lub źle, a najlepszym orężem w walce z bajkowym Smokiem jak i codziennymi strachami jest uśmiech i rozwaga ,a nie płacz i złość.

Przedszkolaki w muzeum

„BIEDRONKI ” W MUZEUM MLEKA

8 marca przedszkolaki z grupy „Biedronki” wybrały się do Muzeum Mleka w Grajewie. Dzieci uczestniczyły w interaktywnym zwiedzaniu ekspozycji muzeum, co pozwoliło na usystematyzowanie i utrwalenie przekazywanej wiedzy. Przedszkolaki uważnie słuchały o mleku oraz historii przetwórstwa i przemysłu mleczarskiego. Mogły wykorzystać symulator do wydojenia krowy, a także skorzystać z wielu aplikacji na dotykowych ekranach. Dzieci były bardzo zaangażowane i chętne do tej formy nauki poprzez zabawę. Następnie „Biedronki” odbyły warsztaty edukacyjno-plastyczne pod hasłem „Wiejska zagroda”. Na  papierowe talerze należało przykleić odrysowywane, wycięte, wydarte i ozdobione elementy i w taki sposób, by powstały zwierzęta, które żyją w zagrodzie na wsi. Dzieci były skupione na działaniach twórczych, bardzo się starały, aby ich zwierzątka były jak najbardziej realistyczne. Kiedy przyszedł koniec spotkania, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Krówką Matyldą i otrzymaliśmy dyplomy. To był wspaniale spędzony czas w Muzeum Mleka.  

KONIEC KARNAWAŁU W PRZEDSZKOLU

Pożegnanie karnawału
Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Tak też było i w tym roku. Zaczęliśmy pożegnanie karnawału od smakowania pysznych pączków, a we wtorek od samego rana zrobiło się kolorowo od zapasek, chustek w kwiaty, korali, kapeluszy  czy aksamitek przy koszulach. Dzieci pięknie prezentowały się w strojach cygańskich. Wszystkie przedszkolaki  bawiły się przy wesołej muzyce, a tańce wywoływały uśmiech na ich twarzach.

PRZEDSZKOLAKI W PIZZERII

WYCIECZKA  DO  PIZZERII

W miniony czwartek dzieci z gr IV „Muchomorki”  uczestniczyły w warsztatach kulinarnych „Mały Kucharz” w pizzerii Da Grasso.  Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje pizza i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować. Każde dziecko dostało porcję ciasta, które samodzielnie ugniatało i formowało w kształt koła.  Podczas zajęć mogliśmy zobaczyć wspaniałe pomysły dekorowania drożdżowego ciasta sosem, serem i szynką, co sprawiło, że nasze zajęcia były bardzo twórcze. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy każde dziecko poradziło sobie znakomicie. Po upieczeniu wszyscy mogli skosztować samodzielnie stworzonego specjału. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie.Dzięki warsztatom kulinarnym starszaki nabyły umiejętności planowania i organizowania swoich działań. Rozwinęły  swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną oraz przypomniały sobie zasady kulturalnego zachowania się w restauracji. Każde dziecko otrzymało certyfikat poświadczający zdobyte umiejętności  oraz lizaki.Dzieci obiecały, że wykorzystają zdobyte na warsztatach doświadczenia przygotowując pizzę w domu.