„Muchomorki” z wizytą u weterynarza

Dnia 23 maja 2018 r. grupa „Muchomorki” wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pan doktor weterynarii opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych,  pokazał  jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia gabinetu. Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Przedszkolaki pięknie dziękują za spotkanie i otrzymane upominki!

DZIEŃ MAMY I TATY W „MOTYLKACH”

MAMO! TATO! BAWMY SIĘ WESOŁO!

– ŚWIĘTO RODZINY NA SPORTOWO W GRUPIE „MOTYLKI”

O jak przyjemnie i jak wesoło

w naszym przedszkolu jest, jest, jest,

bo dzisiaj zdrowo i na sportowo

„Motylki” i rodzice bawią się.

       Dnia 24 maja 2018r. w grupie „Motylki” odbyło się jakże inne niż zwykle spotkanie rodzin z okazji ich święta. Aby zachęcić rodziców do wspólnej zabawy najpierw dzieci przedstawiły krótki program artystyczny tematycznie związany ze zdrowym, aktywnym życiem rodziny (piosenki, wiersze, zabawy ruchowe), a potem wszyscy radośnie się bawili. Śmiechu było co niemiara, kiedy to rodzice rywalizując ze swoimi pociechami musieli skakać w workach, na piłkach „kangurkach”, umiejętnie rozkładać i zbierać obręcze, biegać z jajkiem na łyżce i woreczkiem na głowie, strzelać gole do małej bramki czy też sprawdzić się z kozłowania piłki i rzutu do kosza. Mamusie skakały również na skakance, a tatusiowie żonglowali piłką nożną.

     Spotkanie zakończyło się wręczeniem złotych medali zwycięzcom – oczywiście dzieciom oraz złożeniem życzeń kochanym rodzicom i wręczeniem samodzielnie wykonanych niespodzianek.

   Aktywne spędzanie czasu z najbliższymi pozwala zacieśniać więzi rodzinne, a dorosłym dostrzec radość w oczach dzieci podczas wspólnej zabawy.

 

DZIEŃ MAMY I TATY W „SKRZATACH”

„Serce dla rodziców” –  pod tym hasłem odbyła się dzisiaj, 23 maja  uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.  Przedszkolaki zaprezentowały swój program taneczno – wokalno – recytatorski. Wszystkie bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po pięknym występie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom przygotowane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek.
« 1 z 2 »

Konkurs recytatorski „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”

17 maja w Grajewskim Centrum Kultury nasi wychowankowie, wzięli udział w eliminacjach miejskich Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków ” O złotą różdżkę Dobrej Wróżki ”. Po zaprezentowaniu swoich utworów i zdolności artystycznych, komisja konkursowa przyznała następujące nagrody: III miejsce Maria Karwowska, wyróżnienie Piotr Borawski i Marcin Włodkowski oraz Maja Karwowska i Maciej Zawistowski  za udział w konkursie.

Serdecznie gratulujemy naszym recytatorom .

 

Teatr w przedszkolu

W czwartek, 17 maja nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Białegostoku. Pan Hilary, profesor Wyobraźni, zaprosił  w magiczną podróż na Archipelag Wysp Lalkowych. Uczestnicy zabawy zwiedzali Wyspę Pacynek, gdzie zapoznali się z budowa i sposobem animacji tego typu lalki. Na zakończenie dzieci bawiły się pacynkami.

„Motylki” w bibliotece

Dzieciaki z grupy „Motylki” 16 maja gościły w Bibliotece Publicznej Miejskiej, Oddziale dla Dzieci. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci ze swoja pracą. Wyjaśniła, czym jest biblioteka i co się w niej znajduje. Wyjaśniła różnicę między biblioteką a księgarnią, rozbudzając tym samym ciekawość tym miejscem i jego bogatą zawartością. Dzieci mogły obejrzeć półki z książkami, a także dowiedziały się wielu ciekawostek o bibliotece.

Kilkoro przedszkolaków odwiedziło już wcześniej bibliotekę ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Na koniec wizyty dzieci podziękowały pani bibliotekarce za interesujące spotkanie. Przedszkolaki wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę. Przede wszystkim jednak złożyły obietnicę, że wrócą do biblioteki, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

KOROWÓD POLSKICH BAJEK

11 maja grupa „ Biedronki ” wzięła udział w  Bajkowym Korowodzie. Po przejściu ulicami miasta na dzieci czekało mnóstwo atrakcji w Klubie „ Hades ”. Były między innymi dmuchańce, fotobudka i malowanie twarzy. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa na drodze, poznały ciekawostki o Puszczy Białowieskiej oraz wykonały smoka wawelskiego. Wręczono również nagrody za najpiękniejsze przebranie w postaci pluszowych misiów.

Przedszkolaki w teatrze

9 maja „Motylki” i „Muchomorki” wyjechały do łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora, by obejrzeć sztukę pt. „Rosnę”.
Teatr dla najmłodszych jest prawdziwym wyzwaniem. Z taką formą kultury nie obcuje się na co dzień. Nasze przedszkolaki były jednak szczerze zafascynowane zarówno miejscem, jak i samym przedstawieniem. Scenografia, muzyka i humor towarzyszący spektaklowi stworzyły niezwykłą atmosferę. Aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role, co zachwyciło i wzruszyło dzieci, które chętnie brały udział we wspólnej zabawie. Dzieci poznały kulisy teatru, pracownie lalek teatralnych, ich sposób wykonania i poruszania. Celem wizyty w teatrze było rozbudzenie zmysłów przedszkolaków oraz rozwijanie żywego i bezpośredniego kontaktu ze sztuką. Również wspólna podróż autokarem wzbudziła wiele emocji, wróciliśmy do przedszkola zdrowi i radośni.