Jasełka w „Muchomorkach”

18.12.2017 grupa sześciolatków „Muchomorki” wystawiła jasełka, pt. „Wesoła nowina”. Przedstawienie było wyjątkowe. Uroczystość rozpoczęła grupa kolędników przybyłych z gwiazdą, śpiewając „Idziemy z kolędą, wszyscy się zbierajcie i Bożą Dziecinę z nami wychwalajcie…” . Mali aktorzy, we wspaniałych strojach, prezentowali się doskonale. Dzieci pięknie recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Obok Maryi, Józefa, Trzech Króli, salę wypełniły postacie aniołków, diabełków oraz pasterzy. Całemu  przedstawieniu towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców. Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta.

Spotkanie wigilijne w „Motylkach”

      PRAWDZIWA NOC RADOŚCI

„Zbliża się Boże Narodzenie co przyniosło nam zbawienie,

radość nas ogarnia wielka przedstawiamy dziś jasełka”.

 W dobrym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa w Betlejem.

     We wtorek 19.12. 2017r. przedszkolaki z grupy „Motylki” wystąpiły przed swoimi rodzicami i rodzeństwem. Dzieci wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa, była więc Maryja i Józef, aniołowie, pastuszkowie oraz królowie. W scenografii betlejemskiej nocy dzieci w pięknych strojach wspaniale zagrały swoje role.
     Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w radosny nastrój i zachęciła do wspólnego kolędowanie. Dzieci łamały się ze swoimi rodzicami opłatkiem i składały życzenia. Słodki poczęstunek zakończył świąteczne, radosne spotkanie.

Jasełka w „Biedronkach”

15 grudnia dzieci z grupy „Biedronki” zaprosiły swoich bliskich oraz Pana Burmistrza Dariusz Latarowskiego, Zastępcę Burmistrza Macieja Bednarko i Panią dyrektor Urszulę Kowalczuk na uroczystość z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka były niepowtarzalną okazją aby spotkać się, podzielić opłatkiem, złożyć świąteczne życzenia i poczuć magię świąt. W tym dniu Jezuskowi oraz gościom zagrała „anielska orkiestra” pod batutą najstarszego anioła – dyrygenta. Przedszkolaki popisały się wieloma talentami: wokalnymi, aktorskimi, tanecznymi i muzycznymi za co zostały nagrodzone wielkimi brawami.

Wigilia w „Skrzatach”

Święta Bożego Narodzenia to czas piękny i wyjątkowy, dlatego również w najmłodszej grupie „Skrzaty” odbyła się Wigilia. Dzień ten był bardzo uroczysty i nastrojowy. Wszyscy zasiedliśmy do stołu, podzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy życzenia. Po spożyciu naszych „wigilijnych potraw”  wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

SPOTKANIE WIGILIJNE W „SMERFACH”

Zostań Jezu mym braciszkiem…

Dnia 14 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne w grupie „SMERFY”, podczas którego przedszkolaki z radością przedstawiały swoje role ogłaszając o narodzinach Cudownego Dzieciątka, które ludziom dawało nadzieję i odmieniało życie. 

Piękny występ przedszkolaków sprawił, że rodzice z zainteresowaniem słuchali dzieci, które wprowadziły wszystkich w szczególny nastrój. Na koniec odbył się wspólny słodki poczęstunek

Drodzy rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, a małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role,
a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie, dzięki czemu wspólnie stworzyły niesamowite występy. Kochani Rodzice, życzymy Wam  kolejnych takich spotkań, z których można czerpać niezwykle pozytywną energię i radość.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Nawiązując do tradycji przygotowywania ozdób świątecznych, w grudniu w naszej placówce odbył się Kiermasz Świąteczny. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się piękne, własnoręcznie wykonane przez przedszkolaków i pracowników przedszkola bożonarodzeniowe dekoracje, które zainteresowani mogli kupić. Wszystkim rodzicom pragniemy serdecznie podziękować za wzięcie udziału w kiermaszu.

MALI CHEMICY

        „Czary-mary, czyli chemia dla przedszkolaka”

Dzieci z grupy „Muchomorki” wzięły udział w spotkaniu zorganizowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej    nr 4 w Grajewie, pt. „Doświadczenia chemiczne”. Do poznania tajników chemii zachęcali uczniowie z klasy III szkoły podstawowej, inscenizacją i wierszem J. Brzechwy „Leń”, a ciekawe doświadczenia chemiczne prezentowała klasa III gimnazjum.

            Przedszkolaki obejrzały doświadczenia chemiczne i ich ciekawe efekty – pienienie, zmiany barw, „wybuchy”. Zobaczyły, co można wyczarować z mleka barwników? Istne dzieło sztuki! Zabawy przy tym było pełno! Doświadczenia wykorzystujące właściwości octu i sody, wszystkim szalenie podobały się, nawet przy dziesiątym powtórzeniu. Te eksperymenty w formie zabaw edukacyjnych wzbudzały wśród dzieci ogromne zainteresowanie, dawały efekt „łał”. Nie tylko edukowały, ale także bawiły nasze sześciolatki. Na koniec dzieci wzięły udział w konkursie sprawdzającym ich spostrzeżenia i zdobytą, dzięki doświadczeniom chemicznym, wiedzę. Z nagrodami, uśmiechnięte i z głową pełną pomysłów na swoje chemiczne doświadczenia, dzieci wróciły do przedszkola.

MIKOŁAJKI

,,Mikołajki mogą być jak z bajki …

Dla każdego!

Dla Tomka, dla Majki,

Dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza …

Więc uwaga!

Dziś Mikołaj zaprasza!”

Właśnie dzisiaj, 6 grudnia, w naszym przedszkolu panował gwar i radość. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa, Świętego Mikołaja! Kiedy rozbrzmiewały dzwoneczki to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Wreszcie … JEST!! – PRAWDZIWY – ŚWIĘTY MIKOŁAJ! To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami. Przedszkolaki zapraszały Go do domów oraz prosiły aby przyjechał do nich za rok. Oczywiście obiecywały, że będą grzeczne. 🙂

W tym świątecznym dniu do przedszkola przybyli również Mikołaje i Śnieżynka z Urzędu Miasta w Grajewie . Mikołaj Dariusz, pomocnik Mikołaja – Maciej oraz Śnieżynka Iza obdarowali dzieci słodkościami, a nasze przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wiersze, czym goście byli zachwyceni.

Również dzisiaj został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ph. „ Mój Święty Mikołaj”.

Nagrody otrzymali

Nagroda główna

Szymon Jasiński

Mateusz Kozłowski 

Kategoria 3-4 latki

Borys Wiski

Helena Lewczuk

Maria Matusiewicz

Kategoria 5-6 latki

Jakub Klimaszewski

Alicja Szymańska

Karolina Dobrydnio

Wyróżnienia

Katarzyna Grabowska, Adam Pogorzelski , Mateusz Koniecko, Julian Mioduszewski, Maja Karwowska, Artur Kozłowski, Maja Świderska, Aleksander Mioduszewski, Maciej Zawistowski, Patrycja Makowska, Ilona  Damięcka, Aurelia Budna, Martyna Akacka, Oskar Wiski, Patrycja Grabowska

Za udział

Aleksandra Szymanowska, Aleksandra Przestrzelska, Szymon Szymanowski, Marcin Włodkowski, Kinga Szelążek, Anna Ramatowska, Mateusz Święćkowski, Oliwia Milewska, Lena Piekarska, Natalia Kotarska, Zofia Puchalska , Bartek Surażyński, Władysław Ladziński, Tymoteusz Snarski

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY

« 1 z 2 »

Imieniny Mikołaja w SP 1

     5 grudnia dzieci z grupy „Muchomorki” i „Biedronki” uczestniczyły w spotkaniu z okazji Imienin Mikołaja w Szkole Podstawowej nr 1. Obejrzały inscenizację bajki „Prawdziwa Królewna” w wykonaniu uczniów klasy IIIa, spotkały się z Mikołajem oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach muzyczno – ruchowych. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodki upominek. Przedszkolaki zadowolone wróciły do przedszkola.