Przedszkolaki na poczcie

29 grudnia dzieci z grupy „Muchomorki” wybrały się do Urzędu Pocztowego 4, znajdującego się
na os. Południe 28 A. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki widziały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.  W podziękowaniu za swoją pracę oraz miłe przyjęcie przedszkolaków, panie z urzędu pocztowego otrzymały w prezencie pluszowe pisie własnoręcznie zrobione przez dzieci.

Pola Nadziei – cebulki żonkili już posadzone

Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola posadziły cebulki żonkili, aby wiosną powstało z nich piękne Pole Nadziei. Kwiaty rozdamy wiosną dobroczyńcom, którzy będą chcieli wesprzeć Domowe Hospicjum dla Dzieci, które prowadzi Fundacja „Pomóż Im” w Białymstoku. Hospicjum zapewnia całodobową opiekę lekarską oraz pielęgniarską nieuleczalnie chorym dzieciom. Celem kampanii zaś jest uwrażliwianie społeczeństwa na choroby i cierpienia ludzi w naszym otoczeniu.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

„OSZCZĘDŹ DRZEWA I NATURĘ,

ODDAJ DZIŚ MAKULATURĘ.”

W naszym przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs zbiórki makulatury pod tytułem „EKO ZABAWA”.

I miejsce zajął Filip Łaniewski

II miejsce Bartosz Surażyński

III miejsce Ilona Damięcka

Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piękne kolorowe książki.

Serdecznie dziękujemy  przedszkolakom oraz ich rodzicom za udział

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie.24 listopada  pluszowe misie opanowały Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, śpiewały i tańczyły. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość  zaprezentowania swojego misia kolegom i super  zabawa z nim.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 22 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z Przedszkola Miejskiego nr 6 oraz ich rodziców. Tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka, które było nie  tylko wesołą   imprezą, ale również poważnym wydarzeniem w życiu najmłodszych dzieci z grupy „Skrzaty”. Najmłodsza grupa złożyły przysięgę i została włączona do grona przedszkolaków:

 Przyrzekamy:                                                                                                                          

– co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą!
– chrapać w poduchy i nie sikać w pieluchy!
– chodzić na spacery daleko, pięknie wypijać mleko!
– malować, ćwiczyć, śpiewać, na nikogo się nie  gniewać!
– choć jesteśmy jeszcze mali, zgodnie się bawić w sali!
– słuchać pani, sprzątać ładnie, żeby w sali było składnie!

              Sam moment pasowania był wyjątkowo doniosły. Pani Dyrektor dotykając wielkim ołówkiem pasowała beztroskie dzieci na pełnoprawnych członków naszej  małej społeczności. Na znak przyjęcia dziecka do grona przedszkola, każdy z milusińskich otrzymał dyplom i słodycze.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

09.11.2017r. grupa IV „Muchomorki” swoim występem artystycznym uczciła 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci przedstawiły przygotowany program słowno – muzyczny pt. „Polska – Moja Ojczyzna”. W barwach narodowych pięknie prezentowały się na scenie, na tle polskich symboli i kwiatów. Śpiewały różne pieśni patriotyczne – tradycyjne i mniej znane, m.in.: „Jak długo na Wawelu”, „11 listopada”, „Rota”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Polska” oraz Hymn Polski. Maszerowały jak prawdziwi legioniści za swoim dowódcą Józefem Piłsudskim,   a także zatańczyły taniec  narodowy – krakowiaka. Występ wzruszył, rozbawił  i rozśpiewał rodziców i gości. Pozwolił także poznać drogę Polski do niepodległości innym grupom z przedszkola, które wcześniej mogły obejrzeć przedstawienie „Muchomorków”. Na koniec mali artyści usłyszeli miłe komentarze na temat swoich popisów aktorskich  i muzycznych. Zarówno dzieci, jak i rodzice na długo zapamiętają to emocjonujące wydarzenie i ważny dzień w historii Polski – odzyskanie niepodległości. My zawsze pamiętamy i pamiętać będziemy – „Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze”.

Z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada 2017 roku w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury, odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej, organizowany przez  Stowarzyszenie Kultura Niezależna oraz Grajewskie Centrum Kultury.  Nasze przedszkole reprezentował solista z grupy „Muchomorki” Dawid Stypułkowski, który popisał się pięknym wykonaniem piosenki pt. „11 listopada”. Został nagrodzony pamiątkowym dyplomem. Życzymy Dawidowi dalszych sukcesów scenicznych i artystycznych.

 

Przedszkolaki pamiętają o poległych żołnierzach

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, dzieci z grupy „Biedronki” odwiedziły groby żołnierzy walczących o niepodległą Polskę. Przedszkolaki zapaliły znicze i chwilą ciszy uczciły pamięć bohaterów, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

„Skrzaty” poznają osiedle

Korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się z maluszkami na wycieczkę po osiedlu. Podczas spaceru zwróciliśmy uwagę na roślinność: drzewa, krzewy, kwiaty oraz ich kolorystykę, piękno  i  wartość dla ludzi i zwierząt mieszkających na osiedlu. Oglądaliśmy budynki, ich wielkość i przeznaczenia: mieszkania, sklepy, szkoły, apteki, gabinety lekarskie, kwiaciarnie itp.

Przedszkolaki pamiętają o zmarłych

Listopad to miesiąc pamięci o zmarłych i tych, którzy zginęli w walkach o wolność Polski. Przedszkolaki też o tym wiedzą. 3 listopada sześciolatki z grupy „Muchomorki” odwiedziły groby żołnierzy polskich poległych w czasie wojny.

PRZEDSZKOLAKI W ZAKŁADZIE FOTOGRAFICZNYM

2 listopada dzieci z grupy  IV „Muchomorki” odwiedziły zakład fotograficzny pana Adama. Miały okazję zapoznać się z zawodem fotografa, zobaczyć profesjonalny sprzęt, a nawet wcielić się w rolę fotografa i modela. Na koniec zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie grupowe.