ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci mogły przynieść do przedszkola swojego ulubionego misia – przytulankę. Czytaliśmy wiersze i opowiadania o misiach, tańczyliśmy do piosenek o naszych ukochanych przytulankach, zorganizowaliśmy wiele zabaw z udziałem maskotek.Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.   Tego dnia znaleźliśmy również czas na przeniesienie naszych przedszkolaków   w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość”  tą bliską „co dostanę od Mikołaja” i tą daleką  „kim będę w przyszłości”.                                             Ten magiczny dzień był okazją do radości oraz integracji wszystkich grup.

 Konkurs plastyczny „Mój Miś” rozstrzygnięty

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowany został konkurs plastyczny ph. „Mój Miś”. Tematyka bardzo przypadła do gustu naszym przedszkolakom. Wiele z nich wzięło udział w konkursie, a ich prace, które mogli dostarczać od 3 do 18 listopada, były niezwykle pomysłowe. Dzieci wykonały prace różnymi technikami plastycznymi. Wykorzystały kredki, farby, plastelinę, bibułę i inne ciekawe materiały. Jury miało więc niełatwe zadanie, by wybrać te, które wyróżniały się szczególnie. Postanowiło nagrodzić:

W kategorii  3-4 lata:

Ada Chudek

Bartosz Pawełkowski

Tomasz Pawełkowski

Artur Kozłowski

Maja Karwowska

W kategorii  5-6 lat:

Piotr Korycki

Maria Lewczuk

Laura Ladzińska

Julia Romanowska

Paulina Koniecko

Karolina Dobrydnio

Jakub Klimaszewski

Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni: Amelia Grzybowska, Ilona Damięcka, Daria Waszkiewicz, Nicola Brakoniecka, Lena Piekarska, Maja Gosiewska, Edyta Godlewska, Dominika Iżbicka, Maria Szumska, Anna Ramatowska, Lena Ławska, Piotr Święćkowski, Aleksandra Aksjonow, Martyna Rodzeń, Maja Pieńkowska, Maja Świderska, Magdalena Sikora, Maria Karwowska, Patrycja Makowska, Maja Lekenta, Aleksandra Jasińska, Barbara Dobrzycka, Eliza Żbikowska, Aleksandra Motycka, Antoni Wasilewski, Mateusz Kozłowski, Aleksander Śliwiński, Mateusz Jabłoński, Marcin Włodkowski, Maciej Zawistowski, Szymon Jasiński, Dariusz Styczyński, Seweryn Dereszkiewicz, Bartosz Rodzeń, Filip Łaniewski.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i fantastyczne nagrody. Serdecznie gratulujemy naszym pomysłowym przedszkolakom, spisaliście się znakomicie. Dziękujemy za wasz udział i zaangażowanie.
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!  

« 1 z 2 »

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

PRZYRZEKAMY ZOSTAĆ ZUCHAMI
I PRAWDZIWYMI PRZEDSZKOLAKAMI !!!

Dzień 23 listopada pozostanie na długo w pamięci najmłodszych dzieci z naszego przedszkola oraz ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

Maluszki pięknie powitały gości, a następnie zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”, a następnie nastąpiło ślubowanie rodziców na Rodziców Przedszkolaka.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Urszula Kowalczuk dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom  pasowania.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Było to również oficjalne zakończenie okresu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu.

PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4

22 listopada nasze sześciolatki odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie.  Starsi koledzy przygotowali dużo różnych eksperymentów naukowych, dzięki którym dzieci zaczynają  lepiej rozumieć świat. Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci zainteresowaniem dziedzinami ścisłymi. To była świetna zabawa, przyjemne z pożytecznym 🙂  Dziękujemy za zaproszenie!

Pluszowa opowieść o przyjaźni

15 listopada odwiedzili nasze przedszkole aktorzy teatru Conieco z Białegostoku. Zagrali spektakl pt. „Pluszowa opowieść o przyjaźni” gdzie bałwanek zaprzyjaźnia się z zajączkiem, który zmęczony po zabawie wybiera się do swojej norki. Bałwanek prosi żeby został, ale on nie może, bo musi mieć ciepło kiedy śpi i lubi słuchać jak bije gorące serce jego mamy. Zimny Bałwanek postanawia, że zrobi wszystko, by być cieplejszym dla swojego przyjaciela. Poświecenie i upór sprawiają, że znajduje się często w sytuacjach zagrożenia albo komicznych.
Wszystko jednak dobrze się kończy a widzowie dowiadują się, że prawdziwa przyjaźń to oddanie i poświęcenie dla innych.

CZCIMY PAMIĘĆ POLEGŁYCH

 Dnia 08.11.2016 r. grupa „Biedronki” odwiedziła mogiły poległych żołnierzy, którzy swoje życie oddali za wolność ojczyzny. Tam zapaliły znicze i chwilą zadumy uczciły ich pamięć.

LEKCJA HISTORII W PM 6

 

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W  naszej placówce w sposób niezwykle szczególny uczczono ten ważny dzień. „Muchomorki”  przedstawiły program słowno-muzyczny, w którym opowiedziały historię Polski  w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego  o wolność . Dzieci  odśpiewały Hymn Polski, Rotę, Marsz           I Brygady oraz pieśń Przybyli Ułani. Zatańczyły również Poloneza i Krakowiaka. Najpierw przedszkolaki wystąpiły dla rodziców i zaproszonych gości, którymi byli: Przewodnicząca Rady Miasta Pani Halina Muryjas – Rząsa oraz Zastępca Burmistrza Pan Maciej Bednarko, a następnie dla dzieci i pracowników naszego przedszkola.
To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego. Świadczył o tym nie tylko wyraz zadumy, zachwyt na twarzach obecnych oraz łzy wzruszenia, ale również wypowiedzi zaproszonych gości i  rodziców po występie dzieci:  „to była dla nas powtórka z historii”, „my nie potrafimy zaśpiewać tylu pieśni patriotycznych ani nie zatańczylibyśmy tak Poloneza”,  „było przepięknie, patriotycznie i narodowo”,  „szkoda, że my nie byliśmy wychowywani w takim duchu”, „dziękujemy i więcej nie mogę mówić, bo wzruszenie mi nie pozwala”. Podobnych wypowiedzi było wiele. Myślę, że tak obchodzony Dzień Niepodległości Polski na długo zagości         w sercach zarówno naszych wychowanków jak i zaproszonych gości.

« 1 z 2 »

OGŁOSZENIE

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do wzięcia udziału
w konkursie plastycznym ph. ” Mój Miś „

          

              REGULAMIN KONKURSU  PLASTYCZNEGO                  
Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie, os. Południe 34
1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Grajewie w wieku od 3 do 6 lat. Realizowany jest w przedszkolu. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności plastycznych, wyobraźni i aktywności twórczej dzieci.
2. Tematyka pracy: ,, MÓJ MIŚ ”
3. Technika wykonania pracy: dowolna, praca indywidualna, wykonana wspólnie z rodzicami
4. Forma: praca plastyczna, rozmiar A4
5. Każda praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko dziecka, wiek autora oraz grupę przedszkolną.
6. Czas trwania konkursu: od 03.11.2016 do 18.11.2016 r. Prace należy składać u nauczycielek grup.
7. Jury powołane przez organizatorów konkursu oceniać będzie prace w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria – dzieci 3- 4 letnie
II kategoria – dzieci 5- 6 letnie
Kryterium wyboru najlepszych prac będzie sposób i estetyka wykonania, pomysłowość, dobór materiałów, zgodność tematu pracy z regulaminem.
8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 24.11.2016 r. Najciekawsze prace będą nagrodzone. Decyzje Jury są ostateczne.
9. Uczestnictwo w konkursie oznacza udzielenie zgody na publikację imienia i nazwiska jego uczestnika. Organizator zastrzega sobie prawo do wystawienia i opublikowania prac.
11. Wszystkie prace przechodzą na własność Przedszkola Miejskiego nr 6 w Grajewie.

                                                                                           Organizatorki: Monika Albińska, Elżbieta Ossowska