„Góry i lasy, morze i rzeka … 

                 Tyle radości nas wszystkich czeka.

                        Tyle radości daje nam lato,

                              więc je serdecznie kochamy za to!”

 
Słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji życzą wszyscy pracownicy
Przedszkola Miejskiego nr 6 w Grajewie

GŁOŚNE CZYTANIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W czwartkowy poranek odwiedzili nas uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie z Panią bibliotekarką H. Rokicką, która zorganizowała to spotkanie. Uczniowie recytowali przedszkolakom  wiersze, a Pani z biblioteki przeczytała opowiadanie pt. „Nudzimisie”. Dzieci nie tylko z ogromnym zainteresowaniem słuchały wierszy, ale też wesoło bawiły się przy muzyce. Na zakończenie przedszkolaki  podarowały Pani Rokickiej laurkę w podziękowaniu za interesujące spotkanie.  

Sukces Zuzanny!

W dniu 10 czerwca na terenie WOAK w Białymstoku odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. Miasto Grajewo reprezentowało dwoje laureatów eliminacji miejskich Zuzanna Kruszewska i Antoni Wasilewski.

W konkursie umiejętnościami popisywało się prawie pięćdziesięcioro młodych recytatorów z województwa podlaskiego. Atmosfera była fantastyczna. Każde wystąpienie dziecka nagrodzone gromkimi brawami. Poziom niezwykle wysoki. Miłym akcentem była przygotowana przez organizatorów słodka przekąska.

Nagrody i wyróżnienia wręczali: Dobra Wróżka oraz Dyrektor ośrodka.

Jury konkursu doceniło wspaniałą prezentację i przyznało Nagrodę Dobrej Wróżki Zuzannie Kruszewskiej.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania talentu.

Mamy sukces !!!

20 maja 2016 r. w siedzibie WOAK w Białymstoku odbył się XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków pn. „Mama, tata i ja”. Festiwal miał na celu rozbudzenie muzycznych zamiłowań w połączeniu z rodzinnym śpiewaniem i graniem.

Na prawdziwej scenie, w świetle reflektorów, przed mikrofonem i liczną publicznością prezentowało się blisko sześćdziesięciu przedszkolaków, a wśród nich nasza wychowanka Lena Kosielska, która z dumą  reprezentowała nasze miasto Grajewo.

Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki, a prezentacje rozśpiewanych uczestników oceniało profesjonalne jury. Mimo ogromnej konkurencji Lena Kosielska wywalczyła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

V OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

Impreza, która już po raz piąty zgromadziła najmłodszych „olimpijczyków” odbyła się w środę 15 czerwca 2016r. Tego dnia pogoda nie dopisała i spotkaliśmy się na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie. Mimo pogodowych przeciwności olimpiada jak zwykle była wielkim sportowym świętem przedszkolaków. Ważnym elementem było zapalenie olimpijskiego znicza, odśpiewanie hymnu oraz przemówienie Burmistrza Grajewa, po którym zaczęły się sportowe zmagania przedszkolaków. Każdy z zawodników, który wykonał wymaganą ilość konkurencji otrzymał medal, dyplom oraz coś słodkiego. Wszystkie dzieci zmęczone, ale uśmiechnięte wróciły do domów.

PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZIŁY MIEJSCOWĄ KOMENDĘ POLICJI

10 czerwca 2016r. dzieci z naszej placówki odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Grajewie. Na miejscu Panie policjantki oprowadziły nas po budynku Komisariatu i opowiedziały o niebezpiecznej pracy policjantów. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele sprzętów pomocnych w codziennej pracy funkcjonariuszy. Przedszkolaki nie omieszkały skorzystać z okazji, aby usiąść choć na chwilę wewnątrz radiowozu, dodatkowo  pani  policjantka zademonstrował sygnał świetlny i dźwiękowy. Duże wrażenie  zrobiła na dzieciach strzelnica policyjna oraz pokój przesłuchań dla dzieci, uczyliśmy się też zdejmowania odcisków palców. Po wizycie duża część przedszkolaków zadeklarowała, że w przyszłości z pewnością wstąpi w szeregi policyjne.

« 1 z 2 »

NIEZWYKŁY DZIEŃ DZIECKA W PM 6

Z okazji najradośniejszego ze świąt, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy festyn rodzinny w Klubie Hades      w Grajewie. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta Grajewo Dariusz Latarowski, zastępca Burmistrza Maciej Bednarko oraz Przewodnicząca Rady Miasta Halina Muryjas-Rząsa. Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Ogromną niespodzianką dla wszystkich był występ pracowników przedszkola w przedstawieniu pt. „Kaczka Dziwaczka”. Po inscenizacji wszyscy udali się na zabawę plenerową. Tam dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie z placem zabaw. Dzieci w magiczny sposób zmieniały się nie do poznania, za sprawą fantastycznych makijaży, a mali miłośnicy zwierząt mogli przejechać się na kucyku. To nie jedyne niespodzianki, które czekały na najmłodszych. Na festynie zagościł wyjątkowy gość – klaun, który umilał czas wszystkim dzieciom oraz Myszka Miki, z którą mogliśmy zatańczyć. Tak więc środowe popołudnie minęło w bardzo miłej atmosferze, która trwała do godz. 20.00. Z całą pewnością, tegoroczny Dzień Dziecka przedszkolaki, rodzice i pracownicy z Przedszkola Miejskiego nr 6 zapamiętają na długo.                               

Serdeczne podziękowania składamy rodzicom, szczególnie tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie festynu. Dziękujemy również naszym sponsorom, Panu Ireneuszowi Łaguna oraz anonimowemu sponsorowi, który częściowo zapłacił za dmuchane zjeżdżalnie.                                                                                                Dzięki życzliwości Państwa Święćkowskich dzieci mogły skorzystać z przejażdżki na kucyku.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DZIECIAKI !!!

« 1 z 3 »

Konkurs plastyczny pod hasłem ”KRECIK”

W dniu 5 czerwca podczas VI Pikniku Familijnego dzieci z grupy „BIEDRONKI”  zostały nagrodzone i wyróżnione przez jury konkursu plastycznego ph. ”KRECIK” organizowanego przez Grajewskie Centrum Kultury. Nagrody       i wyróżnienia wręczał Burmistrz Miasta Dariusz Latarowski.

Ekspozycja  prac konkursowych zaprezentowana przy głównej alejce spacerowej przyciągała uwagę większości uczestników wydarzenia. A było czym się pochwalić. Różnorodne techniki wykonania, estetyka i wierne odtworzenie postaci Krecika ze słynnej bajki potwierdziły jedynie ogromną wyobraźnię twórczą i talent plastyczny naszych przedszkolaków.

Laureatkami II miejsca w konkursie zostały Zuzanna Kruszewska i Nikola Szlejter, natomiast miejsce III zajęli Jakub Pawełkowski i Lena Kosielska. Wyróżniony został  również Paweł Parda.

Gratulujemy kolejnego sukcesu naszym dzieciakom i życzymy rozwijania talentu.

                                                                                                                                             Ewelina Kruszewska

„Z MAMĄ I TATĄ NAJLEPSZE LATO”

3.06.2016r. W grupie „Biedronki” odbyła się  uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przygotowały przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”, podczas którego pięknie zaprezentowały się przed Rodzicami. Wszystkie dzieci pięknie odegrały swoje role. GRATULUJEMY!!!

Po części artystycznej dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia i wręczyły upominki. Kochanym Rodzicom życzymy dożo zdrowia, cierpliwości, spełnienia marzeń i żeby nigdy nie brakowało im powodów do dumy ze swoich pociech.

TEATR W PRZEDSZKOLU

SPEKTAKL ” CUDOWNA JABŁOŃ „