„Mama, tata i ja”

23 kwietnia 2015r. w Miejskim Domu Kultury w Grajewie odbyły się eliminacje miejskie do XXIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków ph. „Mama, tata i ja”.
Naszą placówkę reprezentowały: Julia Bąk, Angelika Brakoniecka, Maria Czapska, Nadia Tołkacz i Patrycja Wróblewska. Spośród 27 uczestników jury wyłoniło trzech laureatów, w tym dwie dziewczynki z naszego przedszkola: Julię Bąk i Nadię Tołkacz. 
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za występ w Białymstoku!  

OGŁOSZENIE

W MIESIĄCU LIPCU 2015 R. PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 6 BĘDZIE NIECZYNNE     ( PRZERWA WAKACYJNA ).

W TYM CZASIE DYŻUR PEŁNIĆ BĘDZIE PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 2,             UL. KRASICKIEGO 2.

Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie

W celu poznania oferty szkolnej różnych placówek w naszym mieście odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 4.
Dzieci odbyły interesujący spacer korytarzami „Czwórki”. Zajrzały do biblioteki, gdzie panie bibliotekarki przekazały cenne rady dotyczące użytkowania książek, zachęcały do regularnego czytelnictwa oraz podarowały przedszkolakom pamiątkowe zakładki. Następnie odwiedziły magiczną świetlicę, gdzie będą mogły spędzać czas wolny na nauce lub zabawie. Widziały też stołówkę i salę gimnastyczną. Wybraliśmy się też do szkolnych sal, aby zobaczyć, jak przebiegają zajęcia. Na jednych z nich uczestniczyliśmy w zabawie z zagadkami o przyborach i akcesoriach potrzebnych do lekcji oraz o aktywnościach i wyzwaniach, przed jakimi staną przyszli uczniowie. Za wzorowe zgadywanie dzieciaki otrzymały medale uśmiechu, na których z jednej strony było „brawo”, czyli stempel świadczący o zdobyciu najwyższej oceny. Potem odwiedziliśmy salę, gdzie odbywają się zajęcia komputerowe. W następnej „klasie” mogliśmy dowiedzieć się pouczających rzeczy o zdrowym trybie życia i odżywianiu z niezwykłej inscenizacji przygotowanej przez starszych kolegów i koleżanki. Jeszcze w innej sali wysłuchaliśmy ciekawych wierszy. 
To była fascynując „podróż do przyszłości”!

” OSTATNIE DRZEWO”

W czwartkowy poranek nasze przedszkole odwiedzili aktorzy teatru Conieco z Białegostoku. W spektaklu            pt. ” Ostatnie drzewo” przedstawili dzieciom potrzebę troski o przyrodę. Bohaterowie bajki, mieszkańcy wioski położonej w lesie, wiedzeni żądzą bogactwa, wycinają wszystkie pobliskie drzewa. Dopiero wtedy zauważają, jak źle zrobili. Nadzieję przywraca mały Hubercik, który oddaje wszystkie nasiona, by posadzić nowy las.