WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

Serdeczne życzenia
zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
obfitości na świątecznym stole,
smacznego jajka oraz wiosennego nastroju
w rodzinnym gronie
składa dyrektor oraz pracownicy PM nr 6 w Grajewie

„ŚWIĘTA, ŚWIĘTA BIJĄ DZWONY…”

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych dzieci wykonały palmę na konkurs organizowany przez parafię pw. Świętego Ojca Pio w Grajewie. W nagrodę otrzymały zestawy do rysowania. 

„Uśmiechnięte Cztery Łapy”

W ramach współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Ełku nasze przedszkolaki przekazały do schroniska karmy dla psów. Dzieci chętnie uczestniczyły w akcji pomocy zwierzakom, rozumiejąc potrzeby milusińskich. Dziękujemy serdecznie za pomoc w zbiórce!

KOMUNIKAT

       Informujemy, że w siedzibie przedszkola na tablicy informacyjnej wywieszone są listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola Miejskiego     nr 6 w Grajewie na rok szkolny 2015/2016.                                                                                                                                                          Jednocześnie prosimy rodziców dzieci przyjętych o podpisanie deklaracji uczęszczania dziecka do w/w placówki.

POWITANIE WIOSNY W GRAJEWSKIEJ „SZÓSTCE”

Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień, 20 marca. Dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach i pięknie ubrane w wiosenne kolory, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku. Kiedy wszystko było już gotowe wokół przedszkola ruszył barwny korowód z Marzannami. Wszyscy radośnie śpiewali piosenki wiosenne i recytowali wiersze. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY :)

W dniu 20.03.2015r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego ph. Eko Marzanna. Celem konkursu było: propagowanie recyklingu jako możliwości pozyskiwania różnorodnych materiałów do tworzenia ciekawych, barwnych i niezwykłych form przestrzennych; kreowanie wyobraźni dzieci i młodzieży w odniesieniu do wykorzystania odpadów pochodzących z gospodarstw domowych ( gazety, butelki, tkaniny, puszki etc.) w połączeniu z elementami sztuki ludowej; przybliżenie wiadomości o Marzannie jako symbolu wierzeń ludowych.
Jury miało do podjęcia bardzo trudną decyzję. Rodzice jak i dzieci zaskoczyli nas pomysłowością oraz wykonaniem. Prace zostały ocenione pod względem pomysłowości, dokładności wykonania, a co najważniejsze zgodności pracy z tematyką konkursu. Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczestnikom:
I MIEJSCE AMELIA GRZYBOWSKA Z GRUPY III „ SKRZATY ”
II MIEJSCE ALEKSANDRA JASIŃSKA Z GRUPY III „ SKRZATY ”
III MIEJSCE MARTYNA KOZIKOWSKA Z GRUPY V „ MUCHOMORKI ”
Wyróżnienia otrzymali:  Alan Warchoł, Paulina Koniecko, Magdalena Sikora,Aleksandra Motycka, Laura Ladzińska, Filip Domusiewicz, Nadia Tołkacz, Julia Witkowska, Aleksandra Nitkowska, Natalia Chmielewska, Patryk Jabłoński, Artur Jaworski, Julita Klimaszewska, Jakub Klimaszewski, Maja Łukawska, Mateusz Jabłoński, Zuzanna Kuczyńska, Maja Uziębło, Jakub Pawełkowski, Zuzanna Cebelińska, Nicole Pelc Maja Piękna, Nikola Szlejter, Patrycja Wróblewska, Kacper Zalewski, Nikola Kacmajor, Angelika Brakoniecka, Nicola Brakoniecka.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za trud i chęć udziału w tym przedsięwzięciu.
Życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Pisarka Zofia Olek – Redlarska gościem w naszym przedszkolu

18 marca starszaki spotkały się z wyjątkową osobą – poetką z Białegostoku, dr Zofią Olek – Redlarską, autorką tomików pt. „Portrety imion dziecięcych”, „Zielone piórko, „Dlaczego mam tyle pytań do świata?”. 
Pisarka przedstawiła swoją twórczość w interesujący sposób. Szczególną zaletą była jej umiejętność nawiązania serdecznego kontaktu z dziećmi i zachęcenie ich do aktywnego udziału w tych szczególnych zajęciach. 
Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci w Grajewie za co dziękujemy! 

KUKŁA Z WIEJSKIEGO PODWÓRKA

Profesor Hilary Szczebrzeszyński zabrał dzisiaj dzieci na pełną przygód wyprawę do wsi Kukiełkowo, gdzie razem odkrywali fascynujący świat tradycyjnych polskich lalek – kukieł. Dzięki barwnej dekoracji i ciekawym opowieściom profesora, przedszkolaki poznały ludowe obrzędy, takie jak Noc Świętego Jana, dożynki czy wiosenny zwyczaj topienia Marzanny. Do wspólnej zabawy przyłączył się również Strach Na Wróble oraz dużo różnych jarzyn.

KONKURS EKOLOGICZNY

Ogłoszenie

Serdecznie zapraszamy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Grajewie

do udziału w konkursie ekologicznym ph. „Eko Marzanna”

                                                                                                                                             Organizatorzy

REGULAMIN KONKURSU EKOLOGICZNEGO PH. „ EKO MARZANNA”

Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie, os. Południe 34, tel. 86 2723504

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Grajewie w wieku od 3 do 6 lat. Realizowany jest w przedszkolu.

Cele konkursu:

a)Marzanna jako symbol wierzeń ludowych i przemijania zimy.

b) Propagowanie recyklingu jako możliwości pozyskiwania różnorodnych materiałów do tworzenia ciekawych, barwnych i niezwykłych form przestrzennych.

c)Kreowanie wyobraźni dzieci i młodzieży w odniesieniu do wykorzystania odpadów pochodzących z gospodarstw domowych ( gazety, butelki, tkaniny, puszki etc.) w połączeniu z elementami sztuki ludowej.

d) Przybliżenie wiadomości o marzannie jako symbolu wierzeń ludowych.

2. Czas trwania konkursu: 02.03.2015 do 14.03.2015 r. Prace należy składać u nauczycielek grup.

3. Prace będą oceniane w jednej kategorii wiekowej.

4. W konkursie biorą udział tylko prace przestrzenne; maksymalny wymiar prac -1m x 1m x 1m, prace o większych wymiarach nie będą oceniane. Prace wykonane wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu.

5. Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę: imię i nazwisko dziecka, wiek oraz grupę przedszkolną.

6. Każda osoba otrzyma od organizatorów dyplom za udział w konkursie.

7. Prace będzie można oglądać podczas wystawy pokonkursowej zorganizowanej w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Grajewie.

8. Przyniesione na konkurs prace stają się własnością organizatora.

9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do różnych form publikacji nadesłanych prac.

10. Udział w konkursie jest równoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu.

11. Prace będą oceniane przez Jury powołane na potrzeby konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 marca 2015 roku, a wyniki będą dostępne na stronie internetowej.
                                                                      Organizatorki: Monika Albińska, Elżbieta Ossowska, Mariola Borkowska