Olimpiada Przedszkolaka

20 września odbyła się kolejna Olimpiada Przedszkolaka. Dzieci ze wszystkich grajewskich przedszkoli zmagały się z mnóstwem ciekawych konkurencji. Było dużo pozytywnej energii i sportowych emocji. Wszystkie maluchy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Dzień Przedszkolaka

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji, w naszym przedszkolu zorganizowane zostały różne atrakcje, gry i zabawy. Naszym przedszkolakom życzymy wielu radosnych chwil wypełnionych zabawą i śmiechem oraz niezapomnianych wrażeń z czasu spędzonego w przedszkolu.

Gamuś

„JA TEŻ POTRAFIĘ GOTOWAĆ” W piątek 7 września dzieci z grupy „Muchomorki” miały przyjemność gościć „Gamusia”. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt.: „Antek niejadek”, następnie dowiedziały się z jakich produktów wykonuje się rożne potrawy tj.: sałatkę owocową, zupę jarzynową, pizzę, kanapkę. Bawiły się też w zabawę „Łowca okazji, podczas której ćwiczyły spostrzegawczość i pamięć. Dzieci uczestniczyły również w zabawie ruchowej „Slalom między warzywami i owocami”, gdzie miały za zadanie omijać warzywa i przeskakiwać owoce. Odgadywały również Gamusiowe zagadki, poznały Gamusiową rodzinę: mamę, tatę, córkę, syna, babcię i dziadka. Wspólnie z Gamusiem bawiły się przy wesołej muzyce. Trudno było naszym przedszkolakom rozstać się z misiem, bo zabawa była wyśmienita, ale mamy nadzieję, że nas jeszcze kiedyś odwiedzi.

WYCIECZKA

Wycieczka do „Zaścianka” w Barszczach

18 czerwca sześciolatki z naszego przedszkola wyjechały do „Zaścianka”, by wesoło i radośnie spędzić czas. Był to ostatni przedszkolny wyjazd sześciolatków. W Barszczach czekało na dzieciaki mnóstwo atrakcji. Zabawa na dmuchanym placu zabaw przyniosła wiele śmiechu. Po wielu godzinach niesamowitego szaleństwa przedszkolaki zjadły smaczny posiłek, a potem szczęśliwie wróciły do domu.

Na zawsze zapamiętamy czas spędzony w przedszkolu, wiele wyjazdów, zabaw i frajdy.

TEATR

„Opowieści starego kredensu”

18 czerwca w naszym przedszkolu wystąpił teatr „Pod orzełkiem” z Białegostoku w przedstawieniu „Opowieści starego kredensu”. Profesor Hilary Szczebrzeszyński, wspólnie z asystentką Anią, opowiedzieli dla najmłodszych widzów bajkę o Grzecznym Rycerzu, który dzięki swojej dobroci pokonał strasznego smoka. Aktorami w bajce były lalki stworzone z przedmiotów kuchennych (łyżki drewniane, foremki do babeczek, druciaki do mycia, itp.), co było ogromnym zaskoczeniem dla widowni. Po zakończonej bajce przedszkolaki złożyły rycerskie ślubowanie, dzięki czemu powiększył się Zakon Rycerzy Grzeczności. Aktorzy zaprezentowali także legendę o Złotej Kaczce. Ożywa w niej zwykła kromka chleba i nuci pieśni, a kuchenny ręcznik zamienia się w kukiełkę – biednego Jasia marzącego o bogactwie. Morałem legendy jest fakt, iż złote serce może być nawet biedne, ale nigdy zastąpione.

P1070327

Ile zjadamy cukru?

Wiele cukru może trafić do naszego organizmu w rożnej formie. Fitness Club Ernesto postanowił to sprawdzić i na tablicy umieścił różne produkty, które często na pierwszy rzut oka nie wyglądają na wypełnione cukrem i podzielił się z nami swoją wiedzą.

ZOBACZCIE SAMI !!!

Wizyta policji w przedszkolu

„Policjant”
Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.
Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.

                                                                                 Cz. Janczarski

17 czerwca  do naszego przedszkola zaprosiliśmy funkcjonariusze policji, którzy przedstawili dzieciom swoją pracę, opowiadali, czym zajmują się na co dzień, pokazywali swoje wyposażenie: kajdanki, lizak, odznakę. Mówili również o bezpieczeństwie dzieci w domu, stosowaniu ograniczonego zaufania w kontaktach z obcą osobą, przypominali numery alarmowe do służb ratunkowych. Serdecznie dziękujemy, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

„Muchomorki” żegnają przedszkole

Chociaż jasno słońce świeci trochę smutne są dziś dzieci.
Czas uścisnąć sobie ręce i pożegnać najgoręcej.
Wśród kolegów w nowej szkole wspominajcie też przedszkole.
Kiedy będzie wolny czas, prosimy, odwiedzajcie nas.
Żegnajcie drodzy przyjaciele byliśmy razem parę latek.
Dziś powodzenia w szkole życzy Wam szczerze przedszkolaczek. „

W dniu 17.06 odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci, które w bieżącym roku szkolnym kończą edukację przedszkolną. Był to dzień szczególny, pełen emocji. Dzieci pięcioletnie pożegnały swoich kolegów wierszem i piosenką, a także wspólnym tańcem. Pani dyrektor wręczyła absolwentom dyplomy ukończenia przedszkola oraz książeczki z dedykacją. Nie obyło się  bez wzruszeń, „przytulasów” oraz upominków od młodszych kolegów. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Dzieciom kończącym przedszkole życzymy samych sukcesów w szkole, a wszystkim przedszkolakom wspaniałych i udanych WAKACJI!!!