PASOWANIE na PRZEDSZKOLAKA w grupie „SMERFY”

Dzień 26 listopada 2015 roku pozostanie na długo w pamięci dzieci 3-letnich z grupy „Smerfy” z naszego przedszkola oraz ich rodziców i rodzeństwa. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza bardzo ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej o tematyce jesiennej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią i zasługują na miano przedszkolaka.. Były więc piosenki, wiersze , zabawy ruchowe i tańce nagradzane przez rodziców gromkimi brawami. Po części artystycznej, dzieci złożyły przyrzeczenie obiecując: przychodzić do przedszkola każdego dnia z uśmiechem; zgodnie bawić się z kolegami; jeść warzywa, pić mleko; być dzielnymi przedszkolakami.
Rodzice również uroczyście ślubowali: zawsze mieć w pamięci, że dziecko jest niepowtarzalnym darem; słuchać uważnie o czym mówi, przytulać często; doceniać w dziecku to, co jest w nim najlepsze; cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając, że lata szybko mijają kiedy ono jest małym dzieckiem.
Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał od wychowawczyni dyplom pasowania ze smerfami symbolem grupy oraz upominek od rodziców. Pasowaniu towarzyszyły łzy radości i wzruszenia oraz błysk fleszy, ponieważ rodzice starali się upamiętnić pierwszą w życiu ich dzieci uroczystość przedszkolną.
Uroczystość ta pozwoliła rodzicom zintegrować się z przedszkolem. Była również świetną okazją do poznania stopnia uspołecznienia i nabytych przez ich pociechy umiejętności.
Teraz dzieci z grupy „Smerfy” z dumą mogą powiedzieć
– Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!