PROCEDURA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 6 W GRAJEWIE

nauczania na odległość w okresie czasowego ograniczenia kontaktów z rodzicami

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Procedura dotyczy :

1. Nauczycieli i rodziców.
  • Na czas ograniczenia funkcjonowania przedszkola zawiesza się wszelkie spotkania, zebrania i inne kontakty osobiste nauczycieli z rodzicami.
  • od dnia 25 marca 2020r. do 10 kwietnia 2020r. nauczyciele realizują podstawę programową Ministerstwa Edukacji Narodowej w formie kształcenia na odległość zgodnie z programem Wychowania w Przedszkolu wydawnictwa ,,Podręcznikarnia”, autorzy: Ewa Beata Kalinowska, Bożena Suchodolska,  uwzględniając możliwości psychofizyczne dzieci w szczególności:
  1. a) równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia,
  2. b) zróżnicowanie zajęć w każdym dniu,
  3. c) możliwości psychofizyczne uczniów podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego w ciągu dnia,
  4. d) łączenie przemienne kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia,
  5. e) ograniczenia wynikające ze specyfiki pracy.
  • Kontakt nauczycieli z rodzicami odbywa się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
  1. na stronie internetowej przedszkola pm6grajewo.pl podawane są informacje dla rodziców. Założone zostały adresy mailowe dla poszczególnych grup wiekowych za pośrednictwem których przekazywane są materiały do zdalnego nauczania,
  2. opracowane przez nauczycielki materiały i możliwe propozycje zająć z dziećmi do wykorzystania przez rodziców w domu będą wysyłane mailowo,
  3. nauczyciele zapraszają rodziców do dzielenia się osiągnięciami dzieci poprzez wysyłanie na pocztę elektroniczną poszczególnej grupy zdjęć przedstawiających pracę dzieci w domu, filmików ze śpiewem piosenek lub recytacją wierszy itp.

Rodzice i nauczyciele w trosce o poziom kontaktów i współpracy, a w szczególności bezpieczeństwa, przestrzegają zasad przyjętej procedury.