Przedszkolaki z wizytą u Świętego Mikołaja

26 listopada 2019 r. dzieci z grup: „Biedronki” i „Muchomorki” z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Grajewie odbyły podróż do niezwykłego miejsca, jakim jest Przystań Świętego Mikołaja w Pięknej Górze k. Giżycka. Na miejscu przedszkolaki spotkały brodatego gospodarza – Świętego Mikołaja. Dowiedziały się za pomocą „grzecznościomierza”, czy w tym roku będą mogły liczyć na prezenty pod choinką. Dzieci zobaczyły także świat psotnych elfów oraz jak wyglądają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Grupy wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały papierowe renifery. Dowiedziały się jak działa mikołajowa poczta. Narysowały wymarzone prezenty, obejrzały teatrzyk mówiący o tym, jak zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja oraz trenowały oko przed szukaniem pierwszej gwiazdki w gwiezdnym igloo. Najwięcej emocji wzbudził treningowy tor reniferów, na którym dzieci wzięły udział w mini wyścigach. Dużo frajdy sprawiły im wypiek i dekoracja muffienk. Wycieczka była świetną okazją do wprowadzenia najmłodszych w temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i emocji.