Wymiana pocztówkowa

Od października 2019 r. grupa „Muchomorków” bierze udział w akcji „Polska na pocztówce”, polegającej na międzyprzedszkolnej wymianie pocztówek. W tym celu z pomocą – sugestią dzieci napisany został list opisujący „Muchomorki”, przedszkole i ostatnie wydarzenia z życia grupy. W liście przedszkolaki wspomniały również o naszym mieście i zbliżającej się 480. rocznicy nadania praw miejskich Grajewu. Pochwaliły się również tym, co wyróżnia nasze miasto, m.in. jedynym w Polsce Muzeum Mleka. Do listu dołączyły grajewską i muzealną pocztówkę, rysunek herbu Grajewa i zdjęcie muralu, wykonanego z okazji zbliżającej się 480. rocznicy. Przedszkolaki samodzielnie piszą na kartkach: „przesyłamy pozdrowienia”, naklejają znaczek na list i wrzucają go do skrzynki pocztowej. Pierwsza, otrzymana z warszawskiego przedszkola pocztówka, została zawieszona w odpowiednim miejscu na mapie Polski. Muchomorki zapoznały się z zabytkami stolicy, w tym ze Starym Rynkiem, znajdującym się na głównym planie otrzymanej kartki. Z niecierpliwością czekają na następne.