Gamuś

„JA TEŻ POTRAFIĘ GOTOWAĆ” W piątek 7 września dzieci z grupy „Muchomorki” miały przyjemność gościć „Gamusia”. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt.: „Antek niejadek”, następnie dowiedziały się z jakich produktów wykonuje się rożne potrawy tj.: sałatkę owocową, zupę jarzynową, pizzę, kanapkę. Bawiły się też w zabawę „Łowca okazji, podczas której ćwiczyły spostrzegawczość i pamięć. Dzieci uczestniczyły również w zabawie ruchowej „Slalom między warzywami i owocami”, gdzie miały za zadanie omijać warzywa i przeskakiwać owoce. Odgadywały również Gamusiowe zagadki, poznały Gamusiową rodzinę: mamę, tatę, córkę, syna, babcię i dziadka. Wspólnie z Gamusiem bawiły się przy wesołej muzyce. Trudno było naszym przedszkolakom rozstać się z misiem, bo zabawa była wyśmienita, ale mamy nadzieję, że nas jeszcze kiedyś odwiedzi.