TEATR

„Opowieści starego kredensu”

18 czerwca w naszym przedszkolu wystąpił teatr „Pod orzełkiem” z Białegostoku w przedstawieniu „Opowieści starego kredensu”. Profesor Hilary Szczebrzeszyński, wspólnie z asystentką Anią, opowiedzieli dla najmłodszych widzów bajkę o Grzecznym Rycerzu, który dzięki swojej dobroci pokonał strasznego smoka. Aktorami w bajce były lalki stworzone z przedmiotów kuchennych (łyżki drewniane, foremki do babeczek, druciaki do mycia, itp.), co było ogromnym zaskoczeniem dla widowni. Po zakończonej bajce przedszkolaki złożyły rycerskie ślubowanie, dzięki czemu powiększył się Zakon Rycerzy Grzeczności. Aktorzy zaprezentowali także legendę o Złotej Kaczce. Ożywa w niej zwykła kromka chleba i nuci pieśni, a kuchenny ręcznik zamienia się w kukiełkę – biednego Jasia marzącego o bogactwie. Morałem legendy jest fakt, iż złote serce może być nawet biedne, ale nigdy zastąpione.