WYCIECZKA DO  KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ

STRAŻY POŻARNEJ W GRAJEWIE

Dnia 06.06.2019 r. przedszkolaki z grupy „Muchomorki ” i „Biedronki” odwiedziły Komendę Państwowej Straży Pożarnej w ramach „Dni Otwartych Strażnic”. Dzieci miały okazję zwiedzić strażnicę i obejrzeć sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Mogły również ubrać się w mundur i hełm, aby chociaż przez chwile poczuć się prawdziwym strażakiem. W sali edukacyjnej „Ognik” obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, dzięki którym dowiedziały się, kiedy należy wezwać pomoc. Filmy wyjaśniły także, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają podczas wypadków samochodowych, klęsk żywiołowych, ratowania zwierząt. Utrwaliły numery alarmowe i zadawały strażakom  pytania dotyczące ich trudnej i niebezpiecznej pracy.

Dziękujemy pracownikom Straży Pożarnej za miłe i ciekawe spotkanie .