WYCIECZKA

Biedronki” odwiedziły

Farmę Mazurską w Szarejkach

         29 maja grupa „Biedronek” wybrała się na Farmę Mazurską do Szarejek. Siedlisko jest pięknie położone wśród zieleni oraz łąk, w pobliżu lasu i jeziora Mącze.

         Właściciele gospodarstwa przygotowali wiele atrakcji, miedzy innymi warsztaty z pieczenia chleba, w których dzieci uczestniczyły z wielką ochotą. Robiły to po raz pierwszy, toteż ich entuzjazm był niesamowity. Pod przewodnictwem pani Magdy przesiewały mąkę, wyrabiały ciasto, formowały swoje chlebki, posypywały różnymi ziarnami, a na koniec układały w blaszkach. Były zachwycone i jednocześnie zaskoczone, że jest to tak trudne i pracochłonne zajęcie. 
         Kiedy chlebki wypiekały się w piecu, przedszkolaki miło i wesoło spędzały czas na placu zabaw. Wspólne grillowanie i pieczenie kiełbasek było chwilą odpoczynku.

         Na zakończenie pobytu wszyscy przeszli skrócony kurs dojenia kóz oraz mogły spróbować koziego mleka. Trochę zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń, ze swoimi wypiekami, wróciliśmy do przedszkola.

 

Posted in Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>