„Dwie Dorotki”

14 maja w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów ze Studia Artystycznego  ARENA z Białegostoku, którzy zaprezentowali teatrzyk pt. „Dwie Dorotki”. Mali widzowie z wielką uwagą i zaciekawieniem obejrzeli inscenizację baśni.  Brali aktywny udział w spektaklu: pomagali Dorotce wyjmować gorące bochenki chleba z pieca oraz zrywać jabłka ze starej jabłoni. Spektakl poruszył temat dobra i zła. Pokazał dzieciom, że człowiek dobry, uczynny i pracowity w przeciwieństwie do leniwego i chciwego, może być szczodrze wynagrodzony. Przedstawienie teatralne było  doskonałą lekcją dobrego zachowania dla najmłodszych. Brawami dzieci podziękowały artystom za wspólną zabawę i miło spędzony czas.