WYCIECZKA

W Puszczykówce

8 maja 2019 r. grupa „Biedronek” odwiedziła Wioskę Indiańską Puszczykówkę. Indiańskim okrzykiem powitaliśmy Wodza, który z szamańską cierpliwością opowiadał o życiu, zwyczajach i kulturze Indian Ameryki Północnej. Dzieciaki zwiedziły muzeum Indian, zapoznały się z rękodziełem indiańskim, odwiedziły indiański cmentarza, rzucały ringo na rogi bizona, łowiły ryby i odwiedziły mini zoo.

Żyją tam kozy anglonubijskie, owce kameruńskie, indyki amerykańskie, kaczki, bażanty, króliki, kury i konie. Mieszkańcy Puszczykówki opiekują się także dwoma bocianami – Kajtusiem i Wojtusiem, które połamały skrzydła na drutach z prądem i niestety już nigdy nie będą mogły latać. Dużą atrakcją była przejażdżka konna, po której zrobiliśmy przerwę na ognisko, więc dzieci mogły upiec przywiezioną ze sobą kiełbaskę.

Po posiłku poszliśmy w teren, aby strzelać z łuku do tarczy wykonanej ze słomy. Mieliśmy też okazję spróbować strzelania z prawdziwej wiatrówki do celu. Z indiańskim zacięciem pokonywaliśmy tor przeszkód. Rywalizowaliśmy na indiańskich nartach oraz braliśmy udział w zabawach zespołowych. Podsumowaniem naszej wspaniałej wyprawy była pamiątkowa pieczątka z Doliny Puszczyka.

Radośni, pełni wrażeń i emocji z obietnicą rychłego powrotu do tego malowniczego zakątka wróciliśmy do przedszkola.