„Biedronki” w Izbie Historycznej

„Biedronki” w Grajewskiej Izbie Historycznej

19 marca we wtorek grupa „Biedronek” udała się w odwiedziny do Grajewskiej Izby Historycznej, aby zapoznać się z niedawno otwartą ekspozycją pod tytułem „Z historii pomiarów –  Coś o mierzeniu, liczeniu i ważeniu”. Przedszkolaki mogły zobaczyć i poznać przyrządy pomiarowe z zakresu różnych dziedzin, między innymi węgielnicę, maszyny liczące, miarki do mierzenia wielkości nasion, kątomierz, mikrometr, dynamometr czy też miarka sklepowa  i odważniki albo miary objętości. Najwięcej eksponatów, w tym wag, zegarów i elementów do pisania na tablicy, pochodzi z XIX i XX wieku. Przedszkolaki  również obejrzały eksponaty stałe, plansze, dokumenty, ordery, zdjęcia, itp. pamiątki 9 Puku Strzelców Konnych oraz inne eksponaty z II wojny światowej tj. mundury, czapki, ordery, pociski, broń. Dzieci chętnie obejrzały całą wystawę i były bardzo zainteresowane. To była ciekawa lekcja historii naszego miasta.