Sześciolatki w SP1

         W środę 13 marca sześciolatki z grupy „Biedronki” odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 z okazji zorganizowanych „Drzwi Otwartych”. Przedszkolaków powitała pani dyrektor. Dzieci obejrzały przedstawienie ,,Czarownice z lasu narobią hałasu”  oraz „Taniec aniołków” w wykonaniu uczniów klasy pierwszej, a następnie na dzieci z wszystkich przedszkoli czekało wiele różnych zabaw i zajęć.

         Nasze sześciolatki miały możliwość uczestniczyć w warsztatach i przeprowadzać doświadczenia w pracowniach fizycznej i biologicznej. W klasie fizycznej dzieci budowały obwody elektryczne, badały zjawisko napięcia powierzchniowego wody, obserwowały obrazy wytwarzane przez różnego rodzaju lusterka i zjawisko unoszenia się balonu pod wpływem ciepłego powietrza oraz mierzyły stoperem czas przejazdu kolejki kierowanej przez kolegę. W klasie biologicznej dzieci wzięły udział w zajęciach ,,Między nauką a zabawą” obserwując i uczestnicząc w niesamowitych doświadczeniach.

        Dziękujemy nauczycielom i uczniom „Jedynki” za interesujące przekazanie trudnej wiedzy i rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci.

Posted in Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>