PRZEDSZKOLAKI W PIZZERII

WYCIECZKA  DO  PIZZERII

W miniony czwartek dzieci z gr IV „Muchomorki”  uczestniczyły w warsztatach kulinarnych „Mały Kucharz” w pizzerii Da Grasso.  Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje pizza i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować. Każde dziecko dostało porcję ciasta, które samodzielnie ugniatało i formowało w kształt koła.  Podczas zajęć mogliśmy zobaczyć wspaniałe pomysły dekorowania drożdżowego ciasta sosem, serem i szynką, co sprawiło, że nasze zajęcia były bardzo twórcze. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy każde dziecko poradziło sobie znakomicie. Po upieczeniu wszyscy mogli skosztować samodzielnie stworzonego specjału. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie.Dzięki warsztatom kulinarnym starszaki nabyły umiejętności planowania i organizowania swoich działań. Rozwinęły  swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną oraz przypomniały sobie zasady kulturalnego zachowania się w restauracji. Każde dziecko otrzymało certyfikat poświadczający zdobyte umiejętności  oraz lizaki.Dzieci obiecały, że wykorzystają zdobyte na warsztatach doświadczenia przygotowując pizzę w domu.