PRZEDSZKOLAKI W PIZZERII

„Biedronki” w pizzerii Da Grasso

W grajewskiej pizzerii Da Grasso odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem „Mały Kucharz”, w których uczestniczyły dzieci z grupy „Biedronki”. Na początku spotkania każdy został wyposażony w fartuszek, stolnicę i wałek. Zadaniem początkujących kucharzy było przygotowanie pizzy do pieczenia, czyli rozwałkowanie ciasta, posmarowanie go sosem pomidorowym i ozdobienie ulubionymi dodatkami, np. szynką i serem. Taka pizza trafiała do pieca, a gdy już była gotowa, dzieci mogły jej spróbować. Wszystkie dzieciaki  świetnie się bawiły przy tworzeniu pizzy, a jeszcze bardziej cieszyły się z jej zjadania, bo włoskie przysmaki wyszły im naprawdę wspaniale. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał dyplom poświadczający nabyte umiejętności. Dodatkowo, za dobrze wykonane zadanie dzieci otrzymały lizaki. Była to niezapomniana przygoda i przede wszystkim nauka pomagająca rozbudzić talenty kulinarne oraz uwrażliwianie na kulturalne zachowanie w restauracji.