Teatr Kamishibai

Teatr Kamishibai to pochodząca z Japonii sztuka opowiadania obrazem. Dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność uczestniczenia w tym unikatowym spektaklu oraz w warsztatach teatralno-plastycznych. Wszystko cudownie prowadziła aktorka Teatru imienia Juliusza Osterwy w Gorzowie Karolina Miłkowska-Prorok.               Na początku opowiedziała dzieciom o teatrze i obowiązujących w nim zasadach zachowania oraz zaprezentowała „Książkę bez obrazków” B.J. Novak. Następnie przedstawiła w teatrzyku Kamishibai aborygeńską historię pt. „Bajka o gąsienicy, która zamieniła się w motyla i o tym, dlaczego ptaki wiją gniazda”. Nasze przedszkolaki słuchały jak zaczarowane, nie mogąc doczekać się kolejnej części opowieści. Na zakończenie maluchy pomalowały obrazki z postaciami z bajek techniką kropek, wzorowaną na sztuce aborygeńskiej.