TEATR LALKI I AKTORA W ŁOMŻY

Przedszkolaki w teatrze

4 grudnia przedszkolaki z grup „Muchomorki” i „Biedronki” były w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Dzieci obejrzały sztukę pod tytułem „Szewc Kopytko   i Kaczor Kwak”. Historia oryginalnie napisana została przez Kornela Makuszyńskiego, a na język teatru przełożył ją Jan Wilkowski. Spektakl opowiada o Szewcu Kopytko, który zamiast robić buty, płatał figle, żartował         i psocił. Był prawdziwym utrapieniem dla innych, toteż wreszcie wyruszył w podróż, poszukując nowych przygód. Spotkał Kaczora Kwaka, z którym nauczył się, że można żartować w taki sposób, by dawać ludziom radość i szczęście,       a nawet pomagać w trudnych sytuacjach.

Historia ma w sobie motyw wędrowny, toteż cała scenografia oddała jej magiczny charakter. Było barwnie i radośnie. Rozśpiewany spektakl dał przedszkolakom wiele zachwytów, mnóstwo zabawy, ale co najważniejsze, przyniósł pogodną refleksję .