P1030532

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

100- LECIE NIEPODLEGŁEJ POLSKI

Jesteśmy Polką i Polakiem,
dziewczynką fajną i chłopakiem,
Kochamy Polskę z całych sił,
chcemy byś również kochał ją i ty i ty

      11 listopada – Święto Niepodległości zawsze obchodzone jest bardzo uroczyście,  ale w tym roku  szczególnie, bo to 100-lecie Niepodległej Polski.  

      Świętowaliśmy już 8 listopada kiedy to dzieci z grupy „Biedronki” przedstawiły program artystyczny pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”  rodzicom i zaproszonym gościom. Zaszczycił nas swoją obecnością Zastępca Burmistrza pan Maciej Bednarko. Program rozpoczął się od układu marszowego do piosenki Polska, a w atmosferę powagi wprowadził odśpiewany wspólnie  Hymn Narodowy.  Dzieci śpiewały również pieśni patriotyczne Rotę, Marsz Pierwszej Brygady, Wojenko, wojenko, Przybyli ułani, Jak długo na Wawelu oraz Jesteśmy Polką i Polakiem i Szóstka, szóstka, tańczyły też Krakowiaka. Przedszkolaki recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, miłości i przywiązaniu do kraju ojczystego i małej ojczyzny. Nie zabrakło wiersza  J. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”,  czy też  „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego oraz „Grajewo miasto me ukochane” G. Niedbały.

     9 listopada cała społeczność przedszkolna – dzieci i personel – ubrana w barwy narodowe  z przepięknymi kotylionami obejrzała program w wykonaniu „Biedronek”, a o godz.11.11.,  uczestnicząc w akcji „Rekord dla Niepodległej” wspólnie odśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzieci dmuchały świeczki na „Torcie dla Niepodległej” i z uśmiechem degustowały jego smak.

Świętowanie razem 100-lecia Niepodległości Polski stało się bardzo radosnym wydarzeniem w naszym przedszkolu.  Mamy nadzieję, że zapadnie ono w pamięci „Małych i Dużych Patriotów”.

« 1 z 2 »

 

 

 

 

Posted in Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>