WYCIECZKA NA POCZTĘ

Wycieczka na pocztę

Dzieci z grypy „Biedronek” i „Muchomorków” świętowały Dzień Poczty Polskiej, który przypada na 18 października. Z tej okazji wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego nr 4 w Grajewie. Chcieliśmy zapoznać się z budynkiem poczty zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz. Najbardziej interesowały nas czynności wykonywane przez pracowników.

Dzieci mogły zobaczyć pracę pocztowca z drugiej strony okienka. Poznały drogę od nadawcy do odbiorcy m.in.: listu, przesyłki i paczki.

Dowiedziały się, że na poczcie można także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze, kupić gazety, książki i inne artykuły przemysłowe.

Dzieciaki wręczyły pracownikom biało-czerwone kwiaty, dziękując im za pracę i za doręczanie listów i przesyłek. Każdy przedszkolak otrzymał kartkę pocztową z upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ilustracją i znaczki pocztowe.

Celem wycieczki było poznanie zawodu listonosza i poznanie zakresu usług pocztowych.