BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY

BIEDRONKI W BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM

19 września przedszkolaki z grupy „Biedronki” wyjechały na wycieczkę do Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu. Obejrzenie filmików edukacyjnym i plansz wprowadziło w tematykę wycieczki. Dzieci poznały różne gatunki roślin i zwierząt występujące  w naturalnym środowisku Doliny Biebrzy. Nabyły też umiejętność dostrzegania  i rozpoznawania śladów i tropów, jakie pozostawiają zwierzęta.  Na ścieżce edukacyjnej po parku, rozróżniały drzewa i szukały leśnych przyjaciół łosia Rojka.

Piknik przy ognisku i samodzielne pieczenie kiełbasek oraz wspólne zabawy były radosnym dopełnieniem wycieczki

Podjęte działania poszerzyły wiedzę  dzieci o bogactwie i walorach przyrody polskiej w najbliższej okolicy. Pozwoliły poznać osobliwości Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz pracę ludzi bezpośrednio zajmujących się ochroną przyrody.

Dziękujemy pracownikom Biebrzańskiego Parku Narodowego za wspaniałą żywą lekcję   przyrody, rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.