„Muchomorki” z wizytą u weterynarza

Dnia 23 maja 2018 r. grupa „Muchomorki” wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pan doktor weterynarii opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych,  pokazał  jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia gabinetu. Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Przedszkolaki pięknie dziękują za spotkanie i otrzymane upominki!