„Muchomorki” w kwiaciarni

14 marca dzieci z grupy „Muchomorki” wybrały się na wycieczkę do kwiaciarni – miejsca kolorowego i pachnącego bez względu na porę roku, gdzie zawsze możemy znaleźć mnóstwo żywych, pięknych kwiatów, ale nie tylko. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w bliższym i dalszym otoczeniu przedszkola, poszerzanie wiedzy na temat punktów usługowo – handlowych w środowisku lokalnym. Przedszkolaki poznały różne kwiaty cięte i doniczkowe, nazywały je i rozróżniały. Dowiedziały się w jaki sposób pielęgnować rośliny, by pięknie rosły oraz jakie narzędzia potrzebne są do pracy florystki. Oglądały również kwiaty sztuczne, doniczki i inne przedmioty, które możemy kupić w kwiaciarni. W drodze powrotnej szukały także oznak zbliżającej się wiosny i znalazły je. Były to przebiśniegi, które zakwitły w przydomowych ogródkach w naszej miejscowości.