MALI CHEMICY

„Czary-mary, czyli chemia dla przedszkolaka”

Dzieci z grupy „Muchomorki” wzięły udział w spotkaniu zorganizowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej    nr 4 w Grajewie, pt. „Doświadczenia chemiczne”. Do poznania tajników chemii zachęcali uczniowie z klasy III szkoły podstawowej, inscenizacją i wierszem J. Brzechwy „Leń”, a ciekawe doświadczenia chemiczne prezentowała klasa III gimnazjum.

Przedszkolaki obejrzały doświadczenia chemiczne i ich ciekawe efekty – pienienie, zmiany barw, „wybuchy”. Zobaczyły, co można wyczarować z mleka barwników? Istne dzieło sztuki! Zabawy przy tym było pełno! Doświadczenia wykorzystujące właściwości octu i sody, wszystkim szalenie podobały się, nawet przy dziesiątym powtórzeniu. Te eksperymenty w formie zabaw edukacyjnych wzbudzały wśród dzieci ogromne zainteresowanie, dawały efekt „łał”. Nie tylko edukowały, ale także bawiły nasze sześciolatki. Na koniec dzieci wzięły udział w konkursie sprawdzającym ich spostrzeżenia i zdobytą, dzięki doświadczeniom chemicznym, wiedzę. Z nagrodami, uśmiechnięte i z głową pełną pomysłów na swoje chemiczne doświadczenia, dzieci wróciły do przedszkola.