Przedszkolaki na poczcie

29 grudnia dzieci z grupy „Muchomorki” wybrały się do Urzędu Pocztowego 4, znajdującego się
na os. Południe 28 A. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki widziały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.  W podziękowaniu za swoją pracę oraz miłe przyjęcie przedszkolaków, panie z urzędu pocztowego otrzymały w prezencie pluszowe pisie własnoręcznie zrobione przez dzieci.