PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 22 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z Przedszkola Miejskiego nr 6 oraz ich rodziców. Tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka, które było nie  tylko wesołą   imprezą, ale również poważnym wydarzeniem w życiu najmłodszych dzieci z grupy „Skrzaty”. Najmłodsza grupa złożyły przysięgę i została włączona do grona przedszkolaków:

Przyrzekamy:

– co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą!
– chrapać w poduchy i nie sikać w pieluchy!
– chodzić na spacery daleko, pięknie wypijać mleko!
– malować, ćwiczyć, śpiewać, na nikogo się nie  gniewać!
– choć jesteśmy jeszcze mali, zgodnie się bawić w sali!
– słuchać pani, sprzątać ładnie, żeby w sali było składnie!

Sam moment pasowania był wyjątkowo doniosły. Pani Dyrektor dotykając wielkim ołówkiem pasowała beztroskie dzieci na pełnoprawnych członków naszej  małej społeczności. Na znak przyjęcia dziecka do grona przedszkola, każdy z milusińskich otrzymał dyplom i słodycze.