ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

09.11.2017r. grupa IV „Muchomorki” swoim występem artystycznym uczciła 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci przedstawiły przygotowany program słowno – muzyczny pt. „Polska – Moja Ojczyzna”. W barwach narodowych pięknie prezentowały się na scenie, na tle polskich symboli i kwiatów. Śpiewały różne pieśni patriotyczne – tradycyjne i mniej znane, m.in.: „Jak długo na Wawelu”, „11 listopada”, „Rota”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Polska” oraz Hymn Polski. Maszerowały jak prawdziwi legioniści za swoim dowódcą Józefem Piłsudskim,   a także zatańczyły taniec  narodowy – krakowiaka. Występ wzruszył, rozbawił  i rozśpiewał rodziców i gości. Pozwolił także poznać drogę Polski do niepodległości innym grupom z przedszkola, które wcześniej mogły obejrzeć przedstawienie „Muchomorków”. Na koniec mali artyści usłyszeli miłe komentarze na temat swoich popisów aktorskich  i muzycznych. Zarówno dzieci, jak i rodzice na długo zapamiętają to emocjonujące wydarzenie i ważny dzień w historii Polski – odzyskanie niepodległości. My zawsze pamiętamy i pamiętać będziemy – „Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze”.

Z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada 2017 roku w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury, odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej, organizowany przez  Stowarzyszenie Kultura Niezależna oraz Grajewskie Centrum Kultury.  Nasze przedszkole reprezentował solista z grupy „Muchomorki” Dawid Stypułkowski, który popisał się pięknym wykonaniem piosenki pt. „11 listopada”. Został nagrodzony pamiątkowym dyplomem. Życzymy Dawidowi dalszych sukcesów scenicznych i artystycznych.