SOKI W „MOTYLKACH”

By przedszkolak nie był chory,

je marchewki, kalafiory,

pije mleko, biega kłusem,

a wieczorem śpi jak suseł.

                                                                  

ŚWIEŻO WYCISKANE SOKI TO EKSPRES DO ZDROWIA „MOTYLKÓW”           I  WSZYSTKICH  PRZEDSZKOLAKÓW

       Poszerzenie wiedzy i zwiększenie świadomości dzieci dotyczących właściwych nawyków żywieniowych i zdrowego trybu życia, to główny cel naszej placówki w ramach działań Przedszkola Promującego Zdrowie.

        Różnorodność posiłków, zbilansowana dieta, duża ilość świeżych owoców i surowych warzyw, to podstawa zdrowego odżywiania przedszkolaków.

        Dzieci z grupy „Motylków” dobrze wiedzą, że naturalne i najlepsze witaminy zawierają owoce i jarzyny, dlatego chętnie je jedzą, jednak świeżo wyciśnięty sok owocowo-warzywny piły w przedszkolu po raz pierwszy dnia 05.10.2017r. Degustacja soku była poprzedzona rozmową na temat etapów przygotowania soku i niezbędnego sprzętu. Dzieci poznały zasady działania wyciskarki do soków oraz potrzebę zachowania bezpieczeństwa, czystości i higieny podczas przygotowywania soku. Zorganizowane zajęcie było jednym z wielu z realizowanych cyklów „Dary jesieni z ogrodu i sadu” i „W zdrowym ciele zdrowy duch”, w których dzieci  z ciekawością i zaangażowaniem uczestniczą.

Posted in Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>