SOKI W „MOTYLKACH”

By przedszkolak nie był chory,

je marchewki, kalafiory,

pije mleko, biega kłusem,

a wieczorem śpi jak suseł.

ŚWIEŻO WYCISKANE SOKI TO EKSPRES DO ZDROWIA „MOTYLKÓW”           I  WSZYSTKICH  PRZEDSZKOLAKÓW

Poszerzenie wiedzy i zwiększenie świadomości dzieci dotyczących właściwych nawyków żywieniowych i zdrowego trybu życia, to główny cel naszej placówki w ramach działań Przedszkola Promującego Zdrowie.

Różnorodność posiłków, zbilansowana dieta, duża ilość świeżych owoców i surowych warzyw, to podstawa zdrowego odżywiania przedszkolaków.

Dzieci z grupy „Motylków” dobrze wiedzą, że naturalne i najlepsze witaminy zawierają owoce i jarzyny, dlatego chętnie je jedzą, jednak świeżo wyciśnięty sok owocowo-warzywny piły w przedszkolu po raz pierwszy dnia 05.10.2017r. Degustacja soku była poprzedzona rozmową na temat etapów przygotowania soku i niezbędnego sprzętu. Dzieci poznały zasady działania wyciskarki do soków oraz potrzebę zachowania bezpieczeństwa, czystości i higieny podczas przygotowywania soku. Zorganizowane zajęcie było jednym z wielu z realizowanych cyklów „Dary jesieni z ogrodu i sadu” i „W zdrowym ciele zdrowy duch”, w których dzieci  z ciekawością i zaangażowaniem uczestniczą.