JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

Grudniowy czas, to czas wielkich porządków, bieganiny po sklepach, dźwigania ciężkich zakupów…. W tej krzątaninie przedświątecznej warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad prawdziwą istotą świąt Bożego Narodzenia.

I to właśnie temu służyć mają  m.in.  przedstawienia jasełkowe – by  pomyśleć co jeszcze musimy zrobić, aby Bóg  mógł narodzić się w moim sercu , tak jak kiedyś w Betlejem. W naszym przedszkolu jest już tradycją, że każda grupa przygotowuje oddzielne przedstawienia jasełkowe, na które zapraszani są rodzice. Jedna z grup prezentuje swoje jasełka dodatkowo dla zaproszonych gości, przedstawicieli władz miasta.

Od 13 do 16 grudnia, codziennie odbywały się przedstawienia. W dniu jasełek każde dziecko w stroju przygotowanym przez rodziców  wcieliło się w powierzoną mu rolę, każdy miał możliwość zaprezentowania się w wierszu, kolędzie, pastorałce czy tańcu. Scenografia wykonana przez panie wychowawczynie oraz scenariusze jasełek  pomagały oglądającym odbyć wspólną wędrówkę za betlejemską gwiazdą . Może niejednemu oglądającemu udało się odnaleźć w swoim sercu coś nowego gdy spotkali się z bohaterami tej grudniowej cichej nocy i gdy wspólnie zaśpiewali kolędy. Wysiłek dzieci włożony w przygotowanie jasełek nagrodzony był gromkimi brawami. Na zakończenie dzieci ugościły swoich rodziców słodkim poczęstunkiem.

« 1 z 2 »