PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

PRZYRZEKAMY ZOSTAĆ ZUCHAMI
I PRAWDZIWYMI PRZEDSZKOLAKAMI !!!

Dzień 23 listopada pozostanie na długo w pamięci najmłodszych dzieci z naszego przedszkola oraz ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

Maluszki pięknie powitały gości, a następnie zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”, a następnie nastąpiło ślubowanie rodziców na Rodziców Przedszkolaka.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Urszula Kowalczuk dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom  pasowania.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Było to również oficjalne zakończenie okresu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu.