announcement_metin2_pl_47d815edb185c975937c45957b08c219

LEKCJA HISTORII W PM 6

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W  naszej placówce w sposób niezwykle szczególny uczczono ten ważny dzień. „Muchomorki”  przedstawiły program słowno-muzyczny, w którym opowiedziały historię Polski  w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego  o wolność . Dzieci  odśpiewały Hymn Polski, Rotę, Marsz           I Brygady oraz pieśń Przybyli Ułani. Zatańczyły również Poloneza i Krakowiaka. Najpierw przedszkolaki wystąpiły dla rodziców i zaproszonych gości, którymi byli: Przewodnicząca Rady Miasta Pani Halina Muryjas – Rząsa oraz Zastępca Burmistrza Pan Maciej Bednarko, a następnie dla dzieci i pracowników naszego przedszkola.
To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego. Świadczył o tym nie tylko wyraz zadumy, zachwyt na twarzach obecnych oraz łzy wzruszenia, ale również wypowiedzi zaproszonych gości i  rodziców po występie dzieci:  „to była dla nas powtórka z historii”, „my nie potrafimy zaśpiewać tylu pieśni patriotycznych ani nie zatańczylibyśmy tak Poloneza”,  „było przepięknie, patriotycznie i narodowo”,  „szkoda, że my nie byliśmy wychowywani w takim duchu”, „dziękujemy i więcej nie mogę mówić, bo wzruszenie mi nie pozwala”. Podobnych wypowiedzi było wiele. Myślę, że tak obchodzony Dzień Niepodległości Polski na długo zagości         w sercach zarówno naszych wychowanków jak i zaproszonych gości.

« 1 z 2 »