Policja uczy zasad ruchu drogowego

11października nasze przedszkole odwiedziły policjantki  z Komendy Powiatowej Policji  w Grajewie. Spotkanie miało na celu przypomnienie zasad ruchu drogowego. Panie wyjaśniały jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Ochotnicy wspólnie z Panią policjantką przećwiczyli bezpieczne przejście przez pasy oraz poruszanie się autami w ruchu drogowym. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, ale trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Żaden z przedszkolaków nie miał również problemu z określeniem jak należy prawidłowo korzystać       z sygnalizacji świetlnej. Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej.

Spotkanie Pań policjantek z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, że policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły piękne jesienne bukiety i laurkę.