Wizyta przedszkolaków w straży pożarnej

5 maja dzieci z grup „Muchomorki” i „Biedronki” miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Dzięki życzliwości panów strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody strażackie, sprzęt pożarniczy oraz motorówkę, która wykorzystywana jest w akcjach ratowniczych w akwenach wodnych. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaka, wejście do wozu oraz próba „gaszenia”.

« 1 z 2 »