” KOLOROWA WIELKANOC „

21 marca dzieci z grupy „Biedronki” zaprosiły rodziców na uroczystość z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. W kolorowych strojach wszyscy wychowankowie prezentowali się pięknie  i z zaangażowaniem odegrali swoje role.

W inscenizacji przedstawiły tradycje  i zwyczaje związane z Wielkanocą, np. malowanie pisanek, przygotowanie święconki i stołu świątecznego, przynoszenie prezentów przez  zajączki, robienie palmy wielkanocnej itd. Najwięcej emocji i radości dostarczył zwyczaj lanego poniedziałku, czyli śmigus –dyngus. Na zakończenie drużyna „Dzielnych Zająców Wielkanocnych” częstowała gości czekoladowymi jajeczkami.

Gromkie brawa świadczyły o tym, że występ wszystkim się bardzo podobał i wprowadził naszych gości w świąteczny nastrój.

Dzień później przedszkole odwiedzili uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 4. Oni też obejrzeli inscenizację związaną z Wielkanocą. Na koniec naszego spotkania goście otrzymali jajeczka z życzeniami świątecznymi przygotowanymi przez gospodarzy, czyli grupę „Biedronki”.

Dzieci nie zapomniały również o pracownikach  naszego przedszkola. 23marca wręczyły – wraz z najlepszymi życzeniami – gipsowe, własnoręcznie malowane jajeczka. W zamian za podarunki otrzymały uściski, buziaczki  i słodkie cukiereczki.

« 1 z 2 »