„Chociaż małe rączki mamy, chętnie pomagamy”

24 lutego przedszkolaki spotkały się z wolontariuszem Fundacji „Pomóż Im” działającej przy Onkologii i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku. W ramach akcji „Pola Nadziei” wychowankowie obejrzeli interesujący i poruszający film pt. „Pszczółka Malinka”, który opowiadał o problemie śmierci wśród dzieci nieuleczalnie chorych oraz o konieczności otoczenia ich opieką i wsparciem. Pan Grzegorz Bejda bardzo przystępnie i z wielką empatią wytłumaczył, na czym polega pomoc umierającym dzieciom, a także o wsparciu zarówno fizycznym i psychicznym. Przedstawił nowe terminy takie jak: hospicjum, wolontariat i wolontariusz. Przedszkolaki ze zrozumieniem i wrażliwością przyjęły naukę w tej trudnej kwestii, jaką jest śmierć. Chętnie brały udział w dyskusji, świetnie odpowiadały na pytania, a także zaoferowały swoją pomoc w wolontariacie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki sygnujące kampanię, ale nie to okazało się najważniejsze. Największe znaczenie ma to, że dzieci poznały nowy temat, o którym nie mówi się często, zyskały wrażliwość, ale nie utraciły swojej dziecięcej otwartości i chęci pomagania. Dziękujemy serdecznie panu Grzegorzowi Bejdzie za ciekawe i pouczające spotkanie.
Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc Fundację zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce rzeczy niezbędnych podopiecznym (pomoc finansowa, nowa pościel, kołdry i poduszki, nowe ręczniki, środki czystości oraz kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji niemowląt, także pieluchy, nowe zabawki, materiały plastyczne, gry edukacyjne, książki dla dzieci). Odbywać się ona będzie od 7 do 14 marca. Rzeczy można będzie zostawiać w holu przedszkolnym w wyznaczonym do tego miejscu.